اگر جستجویی در گوگل انجام دهید محتواهای بسیاری را خواهید دید که به شما راهکارهایی برای داشتن روابط عمومی بهتر ارائه می‌کنند. اما کمتر می‌بینید که محتوایی به صورت عمیق به چرایی این موضوع بپردازد. بسیاری از کسب‌وکارها روابط عمومی را جزو کارها و فعالیت‌های مهم کسب‌وکار خود می‌دانند، بدون این‌که چرایی آن را به صورت کامل درک کنند.

در این مقاله قصد داریم روی این موضوع تمرکز کنیم و بدون توجه به اهداف کسب‌وکارهای مختلف راجع به چرایی استفاده از روابط عمومی صحبت کنیم. روابط عمومی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با مخاطبان خود در هر سطحی که هستند، تعامل داشته باشند. 

پیش از اقدام به خرید، سه پیش‌نیاز وجود دارد.

اول این‌که باید سعی کنید مخاطبان‌تان را با خودتان آشنا کنید، اگر فرد جدیدی به وب‌سایت شما آمد باید فورا در مورد شما آگاهی پیدا کند.

دوم آن‌که آن‌ها باید آن‌چه را که می‌بینند دوست داشته باشند. اگر شما یک محصول فیزیکی ارائه می‌کنید باید براساس سلیقه مشتری باشد و راه‌حلی برای خرید او. این مهم است که کار شما برای خریدار جذاب باشد.

و سوم این‌که، آن‌ها تا زمانی که به شما اعتماد نداشته باشند، خرید نخواهند کرد. این امر به ویژه برای کسب‌وکارهای آنلاین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر مخاطبان شما نمی‌توانند به شما اعتماد کنند، باید مهره‌های بازی را به نحو دیگری بچینید.

یادتان باشد: همیشه مردم و مشتریان از برندی که اعتماد دارند خرید می‌کنند.

 

امروزه یکی از قدرتمندترین راهکارها برای بازاریابی و افزایش فروش، گفته‌های دوستان و آشنایان است. ما معمولا به کسب‎‌وکارهایی که از طرف دوستان و یا همکاران ما معرفی می‌شوند بیشتر توجه می‌کنیم.

اما ما نه تنها از دوستان و همکاران بلکه از بسیاری از کسانی که آن‌ها را بی‌طرف می‌پنداریم نیز تحت تاثیر قرار می‌گیریم. رسانه‌ها، وبلاگ‌نویس‌ها، توییت‌ها و امثالهم می‌توانند در انتخاب و تصمیم‌گیری‌های مشتریان و دوست داشته شدن کسب‌وکارها نقش موثری داشته باشند. 

وبلاگ‌نویسان و روزنامه نگاران اخبار و معرفی هر کسب‌وکاری را پوشش نمی‌دهند، آن‎‌ها از بین کسب‌وکارها مطالب را براساس ویژگی‌ها و پروفایل آنها انتخاب می‌کنند.

ما اغلب به بسیاری از وبلاگ‌نویسان و سردبیران مجله‌ها باور داریم، ما اطمینان داریم که توصیه‌های آن‌ها از روی فکر و آگاهی است. مخاطبان ما هم دقیقا همین‌گونه هستند. اگر بتوانید به منابع مورد اعتماد آن‌ها نفوذ کنید، احتمال این‌که به شما به عنوان منبع قابل اعتماد توجه کنند بسیار زیاد خواهد بود.

هنگامی‌که شما از رسانه‌ها استفاده می‌کنید و اخبار کسب‌وکار خود را در رسانه‌های معتبر منتشر می‌کنید، این امکان را به مردم می‌دهید که شما را پیدا کنند، بشناسند و دوست داشته باشند. در صورتی‌که رسانه‌ی مدنظر از لحاظ اعتبار در سطح بالایی باشد، آن اعتبار به شما نیز نسبت داده می‌شود. بنابراین استفاده از روابط عمومی یک راه هوشمندانه برای همه‌ی کسب‌وکارهایی است که دوست دارند با مخاطبان خود به بهترین شیوه در تعامل باشند. اخبار رسمی به عنوان اولین نیوزوایر بین‌المللی ایران، دفتر روابط عمومی قدرتمندی را در اختیار شما می‌گذارد که از طریق آن می‌توانید برند خود را در سطح رسانه‌ها مطرح کرده و به کسب‌و‌کار خود اعتبار ببخشید. همین حالا به رایگان ثبت‌نام کرده و از خدمات روابط عمومی آنلاین خود استفاده کنید.