چشم‌انداز استفاده از شبکه‌های اجتماعی به سرعت تغییر می‌کند. کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز همگام با تغییر و تحول فناوری و علایق، به شبکه‌های اجتماعی دیگری تمایل پیدا می‌کنند. در ادامه یک اینفوگرافی ارائه کرده‌ایم که توسط eMarketer منتشر شده است. این اینفوگرافی نشان می‌دهد که کدام‌یک از شبکه‌های اجتماعی به جذب نیرو و مشتریان ادامه خواهند داد و برخی دیگر به ناچار از عرصه خارج خواهند شد.

به گفته «دبرا اهو ویلیامسن»، تحلیلگر اصلی eMarketer، «باید اعتراف کنیم که به‌رغم گله و شکایات از افرادی داریم که مطالب بسیار زیادی را به اشتراک می‌گذارند و تصاویری از کودکان و یا مناظری از سفرهای تفریحی منتشر می‌کنند، اما همچنان عاشق کار با رسانه‌های اجتماعی هستیم. بیش از نیمی از جمعیت ایالات متحده به‌طور منظم از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و فیس‌بوک همچنان در این بازار پیشگام است، اما باید به کار با شبکه‌های اجتماعی روی گوشی‌های موبایل توجه کنید؛ جایی که توییتر، اینستاگرام، پینترست و تامبلر نقش اساسی بازی می‌کنند. اینجاست که مرحله بعدی رشد در استفاده از این شبکه‌ها اتفاق می‌افتد».

این اینفوگرافی نتایج eMarketer از پیش‌بینی در مورد تغییر میزان سهم این رسانه‌ها است که برای گروه‌های سنی مختلف در ایالات متحده و برترین شبکه‌های اجتماعی در طول سال‌های 2015 و 2016 نمایش داده شده است.

نتایج اصلی:

گروه سنی بالای 65 سال بیشترین افزایش در کاربران رسانه‌های اجتماعی را در 2 سال آینده خواهد داشت.

بیشترین سهم کاربران توییتر را افرادی تشکیل می‌دهند که 16 تا 25 سال سن دارند.

بعد از 34 سالگی، افراد علاقه زیادی به استفاده از اینستاگرام ندارند. شاید بزرگ‌ترها سلفی گرفتن را کمتر دوست دارند.

 

منبع: eMarketer