امروزه فضای مجازی و اینترنت مملو از محتوا شده بطوری که در هر دقیقه چند صد میلیون محتوای نوشتاری و تصویری تولید و منتشر می‌شوند. جالب است بدانید این تولید محتوا با سرعت باورنکردنی درحال رشد است و 90 درصد داده‌ها و محتوایی که در سطح وب منتشر شده‌اند، در دو سال اخیر به‌وجود آمده‌اند. با این سرعت رشد ممکن است در آینده نزدیک اطلاعات تولیدی در هر سال از تمام اطلاعات تولید شده در سال‌های گذشته بیشتر باشند.

در این شرایط، تولید محتوا کاری بس زمان‌بر و پرهزینه خواهد بود. حال اگر بخواهیم کیفیت استاندارد و ارائه محتوای قابل وثوق را به شرایط تولید محتوای خود اضافه کنیم، زمان و هزینه صرف شده برای ارائه محتوای باکیفیت چندین برابر خواهد شد.

در وضعیت موجود باید چه راهکاری را در پیش گرفت؟ آیا صرف هزینه‌های بیشتر می‌تواند روش درستی باشد؟ آیا با وجود سرعت بالای تولید و انتشار محتوا در سطح اینترنت می‌توان امیدی به کسب رتبه خوب در الکسا و بهبود سئوی سایت داشت؟ ما راهکار بهتری سراغ داریم؛ با رسانش می‌توانید با صرف کمترین زمان به بهترین و موثق‌ترین اخبار دست پیدا کرده و آن را بصورت خودکار در سایت خود منتشر کنید.

 

رسانش چیست؟

بگذارید از تعریف لغوی رسانش شروع کنیم. در شیمی، رسانش یعنی انتقال انرژی از جسم پرانرژی به جسمی با انرژی کمتر. این حالت در تمام اجسام و مواد اتفاق خواهد افتاد. سامانه رسانش اخبار رسمی همانند این خاصیت شیمیایی عمل کرده و انرژی و ترافیک خود را به سایت‌ها و وبلاگ‌های خبری دیگر منتقل می‌کند.

اخبار رسمی به عنوان اولین نیوزوایر بین‌المللی و رابط رسمی خبر در ایران، پایگاه خبری هزاران شرکت ایرانی است که اخبار خود را در آن منتشر کرده و در دسترس خبرنگاران و مخاطبان هدف خود قرار می‌دهند. اخبار رسمی خبر تولیدی شرکت را پس از استانداردسازی، به دست سیستم توزیع محتوای هوشمند خود رسانده و آن را در بین رسانه‌ها توزیع می‌کند و قابلیت رصد بازخورد نمایش و انتشار خبر در بسترهای مختلف را ارائه می‌کند.

اگر مدیریت یک سایت محتوا محور را برعهده دارید و انتشار مداوم و منظم محتوای باکیفیت در کنار درآمد مستمر دغدغه شماست، ابزار نوین «رسانش» اخبار رسمی، این چالش را به بهترین شکل ممکن مرتفع خواهد کرد. با استفاده از این سامانه، علاوه بر داشتن محتوای باکیفیت، درآمدی مداوم داشته و ترافیک بیشتری برای سایت خود جذب کنید.

 

رسانش چگونه کار می‌کند؟

تیم فنی اخبار رسمی با دانش بالا و با توجه به دغدغه صاحبان سایت از نظر تکنیکی، اقدام به طراحی فایل فوق‌العاده کم حجم (در حدود 2 کیلوبایت) و با ضریب امنیت فوق‌العاده بالایی کرده که از طریق نصب آن بر روی سیستم مدیریت محتوای سایت خود خواهید توانست فایل رسانش را نصب کرده و از مزایای آن بهره ببرید. توجه داشته باشید که نصب این فایل نیاز به دانش فنی خاصی نداشته و به راحتی خواهید توانست آن را راه‌اندازی کنید.

پس از نصب فایل، دسته‌بندی با نام «اخبار شرکت‌ها» در سایت شما بوجود خواهد آمد و قالب اخبار منتشر شده در اخبار رسمی به شکل قالب خبری سایت شما درآمده و در آنجا به‌نمایش در خواهد آمد. به دليل مجزا بودن اين سامانه از سيستم انتشار فعلي سايت شما و نمايش داده شدن محتواي آن از روي سرورهاي قدرتمند «اخبار رسمي»، محتواي اين بخش، در صفحه اول سايت شما نمايش داده نمي‌شود و دسترسي به آن فقط از طريق منوي جديد «اخبار شرکت‌ها» صورت خواهد گرفت. اين مسئله باعث کاهش هزينه‌هاي شما در به‌روزرساني محتوا در کنار عدم تداخل با سيستم فعلي سايت شما مي‌شود. علاوه بر آن، رسانش هيچ‌گونه تداخلي با سيستم سرور (ميزبان) سايت شما نخواهد داشت و عملا ترافيک آن، بار اضافه‌اي به سرورهاي شما نخواهد افزود.

 

اخبار و محتوای «رسانش» از کجا تامين می‌شود؟

محتوای منتشر شده در رسانش، اخبار منتشر شده در پایگاه خبری اخبار رسمی هستند. هم‌اکنون هزاران شرکت، سازمان، انجمن و مجموعه دولتی و خصوصی از این پایگاه برای انتشار اخبار خود استفاده می‌کنند. اخبار رسمی برای عمل به رسالت خبری خود در انتشار محتوای قابل اطمینان، بعد از احراز هویت و تایید اعتبار آنها، اجازه انتشار و توزیع اخبار در این مجموعه را صادر می‌کند. همچنین اخبار شرکت‌ها توسط سیستم فیلترینگ خبری تیم تحریریه، از لحاظ نوشتار و استاندارد خبری مورد بررسی قرار داده شده و پس از پالایش و بررسی محتوایی لازم، منتشر می‌شوند. 

 

رسانش چگونه درآمدزایی می‌کند؟

وبسایت شما با استفاده از رسانش درآمد کسب خواهد کرد. وبسایت‌هایی که دارای استانداردهای خبری و ترافیکی هستند، درصورت استفاده از سامانه رسانش می‌توانند به ازای انتشار هر مطلب مبلغی از اخبار رسمی دریافت کنند. همچنین با استفاده از سیستم رسانش، سایت‌ها ترافیک بیشتری به سمت خود جذب کرده و بیننده بیشتری کسب خواهند کرد. بدیهی است که با افزایش ترافیک سایت، کلیک روی مطالب و همچنین بنرهای تبلیغاتی افزایش یافته و در نهایت درآمد سایت به‌طور غیرمستقیم از طریق رسانش افزایش خواهد یافت.

 

مسئوليت قانونی محتوای منتشر شده با چه کسی است؟

مسئوليت قانونی محتوای منتشر شده به عهده اخبار رسمی است و اين مسئوليت به طور واضح و شفاف در انتهای تمام محتوای منتشر شده نمايش داده می‌شود. اخبار رسمی هم طبق قوانين و مقررات خود، احراز هويت شرکت‌های منتشر کننده محتوا را تضمين کرده و در نهايت از آنها می‌خواهد مسئوليت صحت اطلاعات منتشر شده در محتوای خود را بپذیرند.

 

 

امنيت اطلاعات و محرمانه ماندن آمار سايت شما

نصب سامانه رسانش، هيچ‌گونه دخل و تصرفی در سايت فعلی شما ندارد و به شکل بخشی مجزا از ساير اطلاعات و برنامه شما ولی در ظاهری مطابق با سايت شما فعال می‌شود. به همين جهت، نه تنها هيچ‌گونه ارتباطی با ساير بخش‌های سايت شما نخواهد داشت، بلکه به هیچ‌وجه به اطلاعات بخش‌های اصلی سايت همانند آمار بازديد، ميزان ترافيک و ساير اطلاعات سايت شما دسترسی پیدا نخواهد کرد. در نتيجه می‌توانيد با خيالی آسوده، از امن بودن اطلاعات و آمار سايت خود مطمئن باشيد.

تمام محتوای منتشر شده در سامانه رسانش، از روی سرورهای اخبار رسمی بارگذاری می‌شوند و اين اطلاعات حتی بر روی سرورهای شما ذخيره نمی‌شوند. بنابراين افزايش ترافيک باعث کندی سرورهای سايت شما نشده و هيچ فضایی از سرورهای سايت شما اشغال نخواهد شد. در واقع شما به سادگی و بدون هزينه و ريسک اضافی، صاحب محتوايی به‌روز در سایت‌تان خواهید شد.

 

چـه سايت‌هایی واجد شرايط استفاده از سـامانه رسـانش هستند؟

پس از دریافت درخواست شما، اخبار رسمی شاخص‌های محتوایی، وضعیت ترافيک و معیارهای فنی وب‌سایت‌تان را ارزیابی کرده و درصورت تایید، کد نصب سامانه رسانش را در اختيار شما قرار خواهد داد که در کمتر از 10 دقیقه و بدون دانش فنی در سایت شما نصب خواهد شد.

 

درآمد از رسانش چقدر خواهد بود؟

بسته به شاخص‌های ارزیابی شده از سایت‌تان و واجد شرایط بودن آن، درآمد شما به ازای انتشار هر محتوا محاسبه و در انتهای هرماه به حساب‌تان واریز خواهد شد.

 

اگر شاخص‌های لازم برای کسب درآمد را نداشته باشید، رسانش چه مزایایی برای سایت شما خواهد داشت؟

استفاده از رسانش مزایای بسیاری برای همه سایت‌ها خواهد داشت. سایت‌هایی که از لحاظ رنک الکسا در رتبه‌های پایینی قرار دارند و نتوانسته‌اند شاخص‌های لازم را برای دریافت درآمد کسب کنند، می‌توانند از دیگر مزایای رسانش استفاده کنند. برخی از مزایای استفاده از این سامانه عبارت‌اند از:

  • کاهش هزینه‌های منابع انسانی برای تولید خبر
  • بهبود همکاری و ارتباط با روابط عمومی شرکت‌ها
  • افزایش نرخ تولید محتوای با کیفیت با توجه به موضوعیت رسانه شما
  • داشتن تحریریه‌ای بدون هزینه برای شما
  • افزایش ترافیک و شانس بیشتر دیده شدن بخش‌های مختلف سایت 

 

 

دریافت کد سامانه رسانش و اطلاعات نصب

دریافت کاتالوگ رسانش