در صورتی که تمایل به استفاده از خدمات اخبار رسمی دارید، می‌توانید قوانین و مقررات آن را مطالعه کرده و براین اساس اقدام به توزیع اخبار کسب و کار خود کنید. 

هدف «اخبار رسمی»، ایجاد پلی مستقیم بین کسب و کارها و مخاطبان آن‌ها از طریق انتشار اخبار فعالیت‌ها و دستاوردهای آن‌ها، یا محتوای مرتبط با کسب و کار آن‌ها در رسانه ها است.

 

الف - تعاریف:

«کاربر»: شخصیتی حقیقی که در «اخبار رسمی» ثبت نام می‌کند.

«اخبار رسمی»: فراهم کننده پلتفرم یا بستر انتشار و توزیع خبر و محتوا است.

«شرکت»: شخصیت حقوقی یا کسب و کار فعال و دارای مجوزهای قانونی است که قصد استفاده از پلتفرم «اخبار رسمی» برای انتشار و توزیع اخبار خود را دارد. «شرکت» در «اخبار رسمی»، بعنوان «منتشر کننده محتوا» نیز شناخته می‌شود.
«پروفایل رسمی»: بخشی از سایت «اخبار رسمی» است که به هر شرکت اختصاص داده می‌شود و دارای اطلاعات مرتبط با شرکت، محتوای منتشر شده آن و سایر مواردی خواهد بود که شرکت، آن‌ها را منتشر نموده است.
«دفتر روابط عمومی»: عبارت است از بخشی از سایت «اخبار رسمی» که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و می‌توان توسط آن، اقدام به ایجاد پروفایل رسمی برای شرکت و سپس تولید، انتشار، توزیع و جمع‌آوری بازخوردهای خبری و بهره گرفتن از سایر امکاناتی که در آینده به آن اضافه خواهد شد، نمود.
«محتوا»: هرگونه مطلب اعم از خبر، گزارش، یادداشت، مقاله، تصویر، ویدیو، صوت و سایر گونه‌های انتقال اطلاعات در نظر گرفته می‌شود که توسط شرکت تولید شده و بر روی «اخبار رسمی» منتشر و توسط آن در بین دریافت کنندگان محتوا توزیع می‌شود.
«خبرخوان»: عبارت است از فرد یا افرادی که دریافت کننده محتوای منتشر شده بر روی «اخبار رسمی» هستند. خبرخوان‌ها شامل خبرنگاران، رسانه‌ها و سایر افرادی خواهد بود که در دیتابیس رسانه‌های «اخبار رسمی» ثبت شده‌اند یا به نحوی برای دریافت محتوا، در «اخبار رسمی» ثبت نام کرده‌اند.
«توزیع»: عبارت است از ارسال محتوای تولید شده توسط شرکت، به خبرخوان‌های موجود در دیتابیس «اخبار رسمی» که شامل ابزاری همچون ایمیل، فکس، پیامک، رسانه‌های اجتماعی یا سایر ابزار انتقال اطلاعات است.
«تحریریه»: عبارت است از فرد یا افرادی از «اخبار رسمی» که بر محتوای دریافت شده از سوی شرکت نظارت می‌کنند و سپس آن را بر روی خروجی «اخبار رسمی» منتشر و سپس بر اساس درخواست شرکت، در بین خبرخوان‌ها توزیع می‌نمایند.

 

 ب - شرایط کلی استفاده از «اخبار رسمی»:

هر کاربر سامانه «اخبار رسمی»، موظف به رعایت شرایط و مقررات استفاده از خدمات آن خواهد بود و ثبت نام در این سامانه بدون موافقت با این شرایط و قوانین امکان پذیر نیست و ثبت نام هر کاربر به منزله مطالعه و سپس تایید شرایط عضویت است. این قوانین ممکن است به طور متناوب به روز شوند و در قسمت قوانین و مقررات قرار می‌گیرند.

«اخبار رسمی» می‌تواند دسترسی هر کاربری که به تشخیص خود به این شرایط پایبند نبوده را ابتدا با اخطار قبلی و سپس بدون اطلاع وی محدود نماید یا از دسترسی وی به طور کامل جلوگیری کند.
در «اخبار رسمی»، اخبار توسط شرکت‌ها منتشر می‌شود و شرکت‌ها به عنوان منتشر کننده خبر شناخته می‌شوند؛ لذا مسئولیت هرگونه خبر منتشر شده با خود شرکت خواهد بود. در واقع «اخبار رسمی» به عنوان فراهم کننده بستر انتشار برای اخبار و محتوا شناخته می‌شود و مسئولیت محتوای ارائه شده و صحت آن به عهده منتشر کننده خبر است.
به همین جهت، هر شرکت منتشر کننده خبر، دارای صفحه‌ای اختصاصی در «اخبار رسمی» است که اخبار منتشره در آن، به عنوان اخبار تایید شده (مورد تایید) آن شرکت شناخته می‌شوند و قابل تکذیب از سوی منتشر کننده‌ی خبر نیست.
«اخبار رسمی» یا هیچ یک از کاربران آن، خود منتشر کننده اخبار بدون اطلاع شرکت نیستند و در واقع محتوای منتشر شده در پروفایل رسمی هر شرکت، تنها پس از تایید کاربر مدیریت کننده آن، منتشر می شود. هیچ یک از کاربران اجازه انتشار محتوا به نمایندگی از شرکتی که نماینده آن نیستند را ندارند.
پروفایل شرکت تنها می‌تواند توسط کاربرانی که پروفایل آن را ساخته‌اند مدیریت شود، مگر اینکه درخواستی از سوی آن شرکت به طور رسمی به «اخبار رسمی» ارسال شود تا دسترسی کاربران قبلی محدود شود یا کابران جدیدی به مدیریت آن پروفایل اضافه شوند.
مسئولیت حفظ و نگهداری کدکابری (ایمیل) و رمزهای عبور و دسترسی به «دفتر روابط عمومی» یا همان «پنل کاربری»، به عهده کاربر است و در صورت قراردادن کد کاربری و ایمیل در اختیار دیگران، مسئولیت انتشار اخبار و محتوا بر عهده کاربر اصلی است. «اخبار رسمی» احراز هویت کاربر را تنها از طریق نام کاربری و رمز عبور صورت می‌دهد.
«اخبار رسمی» به عنوان ارائه دهنده پلتفرم یا زیرساخت انتشار خبر شناخته می‌شود و مسئولیت آن، تایید هویت شرکت منتشر کننده خبر و فرد منتشر کننده آن است. به همین جهت، «اخبار رسمی» می‌تواند مدارکی دال بر فعالیت قانونی شرکت مورد نظر همچون «روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت» و درخواست رسمی مبتنی بر استفاده از سرویس‌های «اخبار رسمی»، را از فرد نماینده درخواست کند.
برای انتشار اخبار به نمایندگی از یک شرکت، هر فرد حقیقی می‌تواند در «اخبار رسمی» به عنوان یک «کاربر» ثبت نام کرده و سپس یک یا چند پروفایل شرکت را در «اخبار رسمی» ایجاد نماید. هر کاربر موظف است هویت خود را با ارائه مدارکی همچون تصویر کارت ملی به بخش «امور مشتریان اخبار رسمی» احراز نماید. وی همچنین موظف است طی اقرارنامه ای، اذعان نماید که به نمایندگی از شرکت مورد درخواست برای انتشار اخبار و آگاهی مدیریت آن شرکت، اقدام به انتشار اخبار در «اخبار رسمی» و سپس توزیع آن در سایر رسانه‌ها می‌نماید. «اخبار رسمی» مجاز است در صورت لزوم، مدارکی را در این زمینه همچون «نامه معرفی آن فرد به عنوان نماینده شرکت برای انتشار و توزیع اخبار در سربرگ شرکت» از فرد درخواست نماید.
به جهت موارد قانونی و اطمینان از اینکه «اخبار رسمی»، کانال اخبار موثق و مورد تایید شرکت‌های منتشر کننده خبر است، هر کاربر با ثبت نام در «اخبار رسمی» و «ثبت پروفایل شرکت» اذعان می‌نماید که اطلاعات دقیق و کاملی از هویت خود و اطلاعات مرتبط با شرکت مورد نظر برای انتشار و توزیع اخبار آن را به «اخبار رسمی» ارائه داده است.
«اخبار رسمی» می‌تواند حساب‌های کاربرانی که اطلاعات هویتی خود را به طور کامل تکمیل نکرده یا مدارک مورد درخواست احراز هویت را ارسال نکرده‌اند را مسدود نموده یا از انتشار اخبار آن‌ها جلوگیری کرده یا صفحه رسمی شرکت ثبت شده یا پروفایل آن‌ها را از خروجی خود حذف نماید.
در صورتی که فرد یا شرکت ثالث و خارج از شرکت مرجع خبر، همچون شرکت‌های تبلیغاتی یا مشاوران روابط عمومی، قصد دارند از «اخبار رسمی» برای انتشار و توزیع اخبار یک شرکت استفاده کنند، موظف خواهند بود نامه معرفی از سوی شرکت به «اخبار رسمی» را به عنوان نماینده آن شرکت در انتشار و توزیع اخبار در رسانه‌ها، به «اخبار رسمی» ارسال نمایند.
هیچ کاربری نمی‌تواند درخواست ثبت یک پروفایل رسمی برای شرکتی کند که قبلا توسط کاربر دیگری ثبت شده است. در صورتی که کاربر جدید مدعی است پروفایل موجود، بدون اجازه شرکت ثبت شده و در حال مدیریت است، می‌بایست طی یک نامه در سربرگ شرکت از سوی مدیر شرکت یا یکی از افراد دارای حق امضاء در آن، درخواست خود را برای انتقال کنترل دسترسی‌های پروفایل شرکت به کاربر جدید، به «اخبار رسمی» ارسال کند.
هر کاربر می‌تواند، کاربر یا کاربران دیگری را به مدیریت «پروفایل رسمی» شرکت و انتشار محتوا با نام آن دعوت نماید. همچنین هر کاربر می‌تواند درخواست خود مبنی بر مدیریت پروفایل رسمی شرکت را به کاربر دیگر ارسال نماید تا توسط وی به تیم مدیران پروفایل شرکت دعوت و افزوده شود.
اخبار رسمی، همواره تلاش دارد تا «پروفایل رسمی» شرکت‌ها و امکانات «دفتر روابط عمومی»، توسط نمایندگان واقعی شرکت که توسط مدیریت ارشد شرکت یا افراد دارای صلاحیت ارشد در شرکت معرفی می شوند، اداره شود و لذا درخواست‌های رسمی از سوی مدیران ارشد کسب و کار که در سربرگ و به همراه سایر مدارک مالکیت شرکت ارسال شوند را مبنای تصمیم‌گیری برای ایجاد دسترسی‌های لازم قرار خواهد داد.

 

پ - شرایط انتشار اخبار در «اخبار رسمی»

تیم تحریریه «اخبار رسمی»، تمامی اخبار و مطالب را قبل از انتشار در سایت اخبار رسمی و همچنین قبل از توزیع آن در بین رسانه‌ها، مطالعه کرده تا از تبعیت آن‌ها با قوانین جاری، استانداردهای خبری، برخورداری از ارزش خبری، تبلیغاتی نبودن و تطابق آن با فرمت محتوای استاندارد «اخبار رسمی» اطمینان حاصل کند.

تبعیت دقیق و کامل از این راهنما به تسریع در تایید مطلب شما و انتشار سریع آن و سپس توزیع آن در سایر رسانه‌ها کمک می‌کند. این اصول و راهنماها به طور منظم به روز شده و مشترک (منتشر کننده اخبار) می‌بایست از طریق مراجعه به لینک آن در سایت «اخبار رسمی» از تغییرات آن آگاه شود و پذیرش آن در این مرحله، به منزله پذیرش حق «اخبار رسمی» در به روز رسانی و ویرایش آن در آینده خواهد بود.
عدم تبعیت از این راهنمای کلی، به یکی از موارد ذیل منجر خواهد شد:
رد درخواست شما مبنی بر انتشار محتوا (خبر به طور کل قابل انتشار نیست)
درخواست اصلاح بخش‌هایی از محتوا پیش از انتشار
درخواست از شما مبنی بر ویرایش یا بازبینی مجدد محتوا (اصلاح اشکالات نگارشی یا دستوری)

 

 ت - منبع خبری:

هر خبر در تیتر و خلاصه خود، می‌بایست به طور گویا نشان دهنده این مطلب باشد که این مطلب از سوی چه شرکتی منتشر شده است. در واقع شرکت منتشر کننده خبر نمی‌بایست در متن خبر، از شرکت منتشر کننده آن فاصله بگیرد و اینگونه القا نماید که شخص یا خبرنگار خارج از شرکت، مطلبی را بدون اطلاع آن‌ها در مورد شرکت نوشته است.

مثال مردود: گفته می شود شرکت آوید، توانسته است در حوزه ساخت سیستم‌های تهویه از رقبا پیشی بگیرد.
مثال مورد قبول: رحیمیان، مدیر عامل شرکت آوید در این زمینه گفت: «به لطف این ابتکارات در حوزه سیستم‌های تهویه، توانسته‌ایم دستاوردهای خوبی در رقابت در بازار داخلی و خارجی کسب کنیم.»

 

ث - حوزه‌های خبری:

شرکت‌های منتشر کننده خبر می‌بایست تنها اخبار فعالیت خود را منتشر نمایند و از انتشار اخبار در مورد سایر شرکت‌ها منع می‌شوند. همچنین اخبار ارسالی نمی‌بایست به منافع سایر شرکت ها یا رقبا آسیب زده یا باعث ترویج مسائل منفی در مورد آن‌ها شود.

اخبار ارسالی می‌بایست در حوزه فعالیت شرکت باشد و ارائه اخبار در حوزه‌های غیر مرتبط با فعالیت‌های شرکت مجاز نیست. اخبار ارسالی می‌بایست فارغ از مسائل سیاسی باشد.

 

ج - قالب کلی خبر و مطلب ارسالی:

اخبار ارسالی از سوی مشتریان به «اخبار رسمی»، باید حاوی اطلاعات دقیق، متناسب با زمان، شفاف و دارای ارزش خبری و محتوایی و عاری از اغراق تبلیغاتی، درخواست مستقیم از مخاطب برای انجام کاری مرتبط با خرید محصولات و خدمات و عاری از هرگونه پیام‌های هرزگونه باشد.

 

 چ - ارزش خبری:

اخبار ارسالی باید دارای ارزش خبری و محتوایی همچون موارد زیر باشد:

  • اطلاعاتی زمان محور (خبری که عنصر زمان در آن حضور دارد)، در مورد محصول یا خدمتی جدید
  • اخباری در مورد یک رویداد ارسال کننده خبر یا در موردی مرتبط با فعالیت و خدمات وی
  • کسب موفقیت در یک حوزه تجاری یا فرهنگی و اجتماعی، رویدادی مرتبط با فعالیت شرکت همچون سالگرد تاسیس، کسب یک جایزه یا حضور در رویدادی تجاری، یک تحلیل یا مقاله در مورد یک رویداد جاری در سطح کشور یا صنعت مرتبط با فعالیت شرکت

 

ح - تیتر خبر:

تیتر خبر باید دارای خصوصیات زیر باشد:
تیتر هسته اصلی خبر است که باید به طور شفاف، واضح و عاری از هرگونه استعاره و تشبیه باشد؛ به نحوی که تنها با خواندن تیتر مطلب، خواننده به هدف انتشار آن پی ببرد.
تیتر نباید تلاش کند تا خواننده را به طور نامحسوس یا زیرکانه به خواندن متن آن تشویق کند یا از متن خبر و عناصر تشکیل دهنده آن به دور باشد.

 

خ - خلاصه خبر:

خلاصه خبر یا «لید»، همانگونه که از نام آن پیداست، خلاصه‌ای است از اتفاق خبری و باید دارای مواردی همچون عنوان خبر، زمان، مکان، فرد یا افراد درگیر در آن یا دلایلی باشد که خبر را دارای ارزش خبری می‌کند.
خلاصه خبر باید به گونه‌ای باشد که حداکثر اطلاعات ممکن در مورد اصل ماجرا را در خود منعکس کرده باشد. مقدمه چینی یا مطالب غیر مرتبط با خبر و پیش زمینه‌های خبر نباید در خلاصه خبر درج شود. به طور کلی خواننده باید با خواندن تیتر به همراه خلاصه خبر بتواند هرآنچه که لازم است را از خبر دریافت نماید.
به جهت ایندکس شدن مناسب خبر در موتورهای جستجو، استفاده از نام شرکت منتشر کننده خبر، عنوان رویداد و دو تا سه کلمه کلیدی منحصر به فرد با خبر و یک تا دو کلمه کلیدی مرتبط با صنعت مرتبط با فعالیت شرکت توصیه می‌شود. حداکثر تعداد کلمات در خلاصه خبر، ۳۰ کلمه است.

 

د - لحن خبری:

لحن خبری باید از زبان سوم شخص و بیطرف باشد. لحن خبر باید عاری از هرگونه لحن مستقیم با استفاده از ضمائری چون «من»، «ما» یا «شما» باشد، مگر اینکه از زبان یک سخنگو یا مدیر شرکت یا شخص مشخص و معلوم دیگر و در داخل یک «نقل قول» قرار گیرد.

به طور کلی اخبار و محتوا باید حاوی لحن سوم شخص و بیطرف (از دید شخص ثالث یا از دید یک روزنامه‌نگار) نوشته شوند.
مثال غلط: می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما به آدرس ..... مراجعه کنید.
مثال صحیح: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ........ مراجعه کنند.
خطاب مستقیم، نشانه‌ای از تلاش برای تبلیغات مستقیم محصولات و خدمات است و قابل انتشار در «اخبار رسمی» نیست.

 

ذ - لحن تبلیغاتی:

استفاده از کلماتی همچون «شگفت انگیز»، «برترین»، «جذاب ترین» و به طور کل، استفاده از صفات تفصیلی غیر قابل اثبات، نشانه‌ای از به کارگیری لحن تبلیغاتی در خبر است که اخبار دارای اینگونه تعابیر قابل انتشار و توزیع توسط «اخبار رسمی» نیست.

 

ر - سبک نوشتار:

اخبار نباید شامل برجسته‌سازی بخش‌هایی از مطلب (Bold) به جهت جلب توجه باشد و استفاده از اینگونه سبک‌های نوشتاری تبلیغاتی می‌تواند موجب رد مطلب شود.

 

ز- لینک ها:

استفاده از لینک‌ها در داخل مطلب یا در بخش «لینک‌های مطلب» (لینک‌هایی که در انتهای خبر نمایش داده می‌شوند) در اخبار مجاز است؛ به شرط آنکه با حذف آن‌ها، پیوستگی خبر از بین نرود و تمام عوامل و اجزای خبر را پوشش دهد. در واقع بدون لینک‌ها، مطلب برای یک خواننده قابل فهم باشد.

لینک درون مطلب (یک قسمت از مطلب که به سایتی دیگر لینک می‌شود)، تنها برای اطلاعات بیشتر در مورد همان بخش می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال می‌توان نام یک محصول اشاره شده در مطلب را به صفحه مشخصات کامل آن محصول، در سایت منتشر کننده خبر لینک کرد. لینک قرار داده شده نباید دارای تصاویر یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور باشد. همچنین لینک قرار داده شده، باید فعال باشد و در صورتی که هنوز لینک فعال نیست، از قرار دادن آن در خبر خودداری نمایید.
منتشر کننده خبر، تنها می‌تواند لینک‌های مرتبط با سایت شرکت خود را در متن یا انتهای خبر قرار دهد و لینک‌دهی به سایت‌های ثالث ممکن نیست.

 

ژ - دست اول بودن خبر:

«اخبار رسمی»، مختار است که اخبار دارای تاریخ قدیمی و فاقد زمان مشخص را منتشر نکند.
اخبار ارسالی باید از کانال «اخبار رسمی» برای اولین بار منتشر شوند، زیرا مخاطبان آن و همینطور موتورهای جستجو تمایلی به انعکاس اخباری که قبلا در سایر کانال‌های اطلاع رسانی دیده شده ندارد.
منتشر کننده خبر، باید «اخبار رسمی» را به عنوان اولین مرجع انتشار و توزیع مطلب خود برگزیند و سپس می‌تواند آن را در کانال‌های دیگر منتشر نماید. این مساله شامل مطالبی که ابتدا بر روی سایت رسمی شرکت منتشر کننده خبر منتشر شده‌اند، نمی‌شود.

 

س - صحت اطلاعات:

اخبار و مطالب ارسالی نباید شامل ادعاهای غیر قابل اثبات همچون «بالاترین کیفیت»، «بهترین خدمات» و «مشتری مدارترین شرکت» باشد مگر آنکه در قالب دریافت تاییدیه‌ای از سوی یک مرجع مشخص و از زبان آن باشد.
مثال قابل قبول: انتخاب شرکت آوید در کنفرانس مشتری مداری به عنوان برترین شرکت خدماتی در سال ۹۳
مثال مردود: شرکت آوید برترین شرکت خدماتی در سال ۹۳
ادعاهای مربوط به اولین و بزرگترین، باید با اسناد مرتبط در طی خبر پشتیبانی شوند.
در صورت بیان ادعاهایی همچون اختراع و ابتکار، باید ادعای مربوط با اسناد رسمی تایید کننده همراه شوند.
تحریریه «اخبار رسمی» می‌تواند، در صورت نیاز اسناد تایید کننده ادعا را قبل از انتشار خبر، از منتشر کننده خبر درخواست کند و در صورت ارائه نشدن این اسناد، می‌تواند از انتشار و توزیع اخبار مربوط خودداری کند.

 

ش - اطلاعات تماس تایید شده:

همه شرکت‌ها موظف به درج اطلاعات تماس خود در انتهای اخبار برای دسترسی آسان دریافت کنندگان خبر جهت کسب اطلاعات بیشتر هستند. این اطلاعات شامل نام، ایمیل و شماره تماس یک فرد مطلع در شرکت منتشر کننده خبر است.

 

ص - اطلاعات مرتبط با سهام و بازار سرمایه:

شرکت‌های منتشر کننده خبر که در بازار سرمایه و بازار بورس فعال هستند، باید استانداردهای مرتبط با انتشار اخبار مالی و وضعیت خود را بر اساس استانداردهای سازمان‌های ذیربط تنظیم کنند. ادعاهای مرتبط با وضعیت سهام، پیش بینی‌های درآمدی و وضعیت فعلی شرکت‌های فعال در بازار پول و سرمایه، باید بر اساس خط مشی و استانداردهای نهادهای قانونی کشور باشد. «اخبار رسمی» در صورت نیاز، می‌تواند قبل از انتشار خبر، نامه تاییدیه‌ای در سربرگ شرکت و با امضای مدیر عامل آن مبتنی بر به عهده گرفتن مسئولیت‌های قانونی انتشار خبر یا مستندات قانونی خبر همچون آمار مالی تایید شده توسط نهادهای قانونی را درخواست نماید.

 

ض - نکات نگارشی و املایی:

اخبار ارسالی به «اخبار رسمی»، باید فارغ از هرگونه غلط‌های املایی و نگارشی باشد و نباید دارای لغات پیچیده یا بسیار تخصصی باشد. در صورت ضرورت استفاده از لغات تخصصی، ارائه توضیح کوتاهی در مورد آن‌ها در متن خبر الزامی است. «اخبار رسمی» می‌تواند خود، اشکالات نگارشی را مرتفع نماید ولی مختار است، بسته به نوع خدمات درخواست شده از سوی شرکت، انتشار خبر را منوط به حل اشکالات توسط مشتری نماید یا برای اصلاح آن‌ها، مبالغی را بر اساس تعرفه ویرایش درخواست نماید.

 

ط - ویرایش و یا حذف خبر:

اخبار ارسالی به «اخبار رسمی»، پس از انتشار بر روی سایت، قابل حذف نیست و ویرایش بر روی آن‌ها به جز بر روی موارد جزئی امکان پذیر نیست.
«اخبار رسمی» می‌تواند هرگونه درخواست حذف و ویرایش را به دلیل گمراه کردن خوانندگان و آسیب‌های این مطلب بر ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو نپذیرد و در صورت پذیرش آن، ملزم به انجام آن در بازه زمانی خاصی نیست.
در صورتی که سایر رسانه‌ها و خبرنگاران، مطلب منتشر شده بر روی «اخبار رسمی» را به عنوان خبرهای مورد تایید شرکت، در رسانه‌های خود بازتاب دهند، «اخبار رسمی» هیچ‌گونه تعهدی نسبت به درخواست شرکت برای حذف و یا ویرایش خبر ندارد.
شرکت منتشر کننده خبر می‌تواند در صورت نیاز به اصلاح خبر قبلی، خبر جدیدی مبنی بر «اصلاحیه»، با درج کد و لینک خبر قبلی، منتشر کند.

 

ظ - اخبار غیر قابل انتشار:

اخبار و محتوای مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی یا فعالیت‌های هرزگونه از کانال «اخبار رسمی» قابل انتشار و توزیع نیست. این اخبار می‌تواند شامل مطالب شرکت‌های هرمی غیرقانونی، شرط بندی، محصولات غیر قانونی در کشور، محتوای مرتبط با داروها و ادعاهای محصولات معجزه گر در زمینه سلامتی یا ترک اعتیاد، محتوای هرزگونه، محتوای حاوی ترغیب به کلیک بر روی لینک برای ایجاد ترافیک، تلاش برای کسب لینک و اعتبار دهی به وب سایت یا جذب اطلاعات مخاطبان برای استفاده در سیستم‌های هرزگونه (اسپم) یا جمع آوری اطلاعات مخاطبان برای فروش به شرکت های ثالث و فعالیت‌های مشابه باشد.