دوستان عزیز «اخبار رسمی» سلام. در سال گذشته طی چندین دوره و کارگاه آموزشی، دوره پایه‌ای «روابط عمومی» را برای مدیران عامل و روابط عمومی شرکت‌های عضو پلتفرم «اخبار رسمی» برگزار کردیم. این دوره‌ها با استقبال خوبی از طرف بسیاری از شما همراه بود. نکته مهم تدریس شده در این دوره‌ها، سادگی و کاربردی بودن ارائه مطالب بود. اما مشکل بزرگ، هم برای من به عنوان مدرس و هم برای بسیاری از دوستان شرکت‌کننده، عامل «زمان» و «مسافت» بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا این دوره کوتاه را خلاصه کنم و به صورت یک درس آنلاین و رایگان ارائه کنم. این فرصت هم‌اینک با ارائه آنلاین این دوره در سایت «وبیاد» فراهم شده است.

در این دوره آموزشی تقریبا یک ساعته،‌ به آموزش سرفصل‌های مهم و پایه‌ای روابط عمومی و مدیریت آن در دل یک شرکت کوچک و متوسط پرداخته‌ام. مسلما روابط عمومی علم و دانشی است که صدها کتاب و دوره‌های خوب در مورد آن وجود دارد ولی اینکه نیازهای یک شرکت کوچک و متوسط در این زمینه چه چیزهایی است و کدام بخش‌ها برای آنها مهمتر است مساله‌ای بود که توجه من را در طراحی و اجرای این دوره به خود جلب کرد.

 

برای مشاهده کامل این دوره می‌توانید به سادگی به این لینک در سایت «وبیاد» مراجعه کنید و پس از ثبت‌نام رایگان در آن، کل دوره که تشکیل شده از ۱۰ بخش است را مشاهده کنید.

نظرات و سوالات و پیشنهادات‌تان را برای دوره‌های آنلاین بعدی نیز برای من ارسال کنید و یا در زیر همین پست کامنت بگذارید.

مشاهده دوره مدیریت روابط عمومی