امروزه گشت و گذار در اینترنت بیش از همه توسط کاربران موبایل انجام می‌شود که از طریق تبلت یا گوشی‌های هوشمند خود به جست‌وجو در فضای وب می‌پردازند. با بیشتر و بیشتر شدن افرادی که به‌جای استفاده از کامپیوتر، توسط گوشی‌‌های همراه به اینترنت متصل می‌شوند، طراحان وب نیز با طراحی وب‌سایت‌هایی که برای موبایل‌ها مناسب باشند به این نیازها پاسخ داده‌اند تا اگر از یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده نمی‌کنید باز هم بتوانید صفحات را به‌راحتی مرور کنید. برای موفقیت در جهان آنلاین، دارا بودن ویژگی‌های متناسب با SEO یک موضوع حیاتی است. 

اگر یک مدیر سایت هستید، باید یک وب‌سایت دوستدار SEO بسازید. در اینجا 4 دلیل برای انجام این کار ارائه کرده‌ایم:

1. نظارت آسان:

اگر چند وب‌سایت داشته باشید نظارت بر آنها مشکل خواهد بود، زیرا در این صورت آمار و ارقام زیادی وجود خواهد داشت که باید پیگیری و نظارت کنید. اما اگر وب‌سایتتان دارای ویژگی‌های SEO باشد به‌راحتی می‌توانید داده‌های تحلیلی را پیگیری و مدیریت کنید. به آسانی می‌توانید وضعیت و تعداد بازدیدهای سایت و همچنین سایر عواملی که برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود نیاز خواهید داشت را زیر نظر بگیرید.

 

2. کارآمدی و صرفه اقتصادی:

شاید داشتن یک وب‌سایت دوستدار SEO در همان وهله اول نشانه‌ای از کاهش هزینه‌ها باشد. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چطور می‌توانید با داشتن یک وب‌سایت دوستدارSEO  در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. این امر به این دلیل است که دیگر مجبور نیستید برای بازسازی یا طراحی دوباره سایت هزینه کنید، اگر یک وب‌سایت دوستدار SEO داشته باشید هزینه‌ای را که برای بازسازی و طراحی دوباره در نظر گرفته بودید پس‌انداز کرده‌اید. همچنین اگر مشاهده کردید که وب‌سایت شما بازخورد خوبی دارد و فعال است، پس یعنی به‌طور کارآمد فعالیت دارد و بنابراین نتیجه می‌شود که یک وب‌سایت دوستدار SEO و فعال، هم کارآمد است و هم از نظر هزینه به‌صرفه است.

 

3. سازگاری بهتر با CMS :

اکثر پلتفرم‌های CMS موجود مانند Sitefinity، Sitecore و Kentico قابلیت‌های تعبیه‌شده‌ای دارند که از وب‌سایت‌هایی که طراحی‌شان با SEO هماهنگ است پشتیبانی می‌کند. سیستم‌های مدیریت محتوا برای تمام وب‌سایت‌ها نیز بسیار حیاتی هستند؛ وب‌سایتی که حتما باید مطمئن شوید برای توسعه‌های آینده سایت مانند ساخت قالب یا تغییراتی که در آن می‌دهید به خوبی عمل می‌کند تا بتواند با وجود تغییراتی که در داخل سایت صورت می‌گیرد تمام دستگاه‌های دیگر را هم پشتیبانی کند.

 

4. انعطاف‌پذیری:

از آنجا که وب‌سایت شما می‌تواند با دستگاه‌های مختلف هماهنگ شود، پس حتما انعطاف‌پذیر است. با رشد مداوم فناوری و تکنولوژی باید منتظر دستگاه‌های جدیدی باشید که در آینده مردم از آنها برای جست‌وجو در اینترنت استفاده خواهند کرد. اگر وب‌سایت‌تان به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد، این موضوع مشکلی برایتان نخواهد بود، زیرا می‌دانید که با داشتن وب‌سایت دوستدار SEO به‌راحتی می‌توانید خود را با دستگاه‌های جدیدی که در آینده به بازار معرفی می‌شوند هماهنگ کنید. همچنین این ویژگی وب‌سایت، راه دیگری به شما نشان می‌دهد که چطور بتوانید هزینه‌های خود را کاهش دهید، بدون اینکه نیازی باشد صرفا برای هماهنگی با دستگاه‌های جدید وب‌سایتتان را دوباره از پله اول بسازید.

پویا و فعال بودن تنها به این معنی نیست که وب‌سایت شما با موبایل هماهنگ خواهد بود، بلکه وب‌سایت شما باید با کاربران هماهنگ باشد. این عبارت میزان توانایی رقابتی که باید در این صنعت داشته باشید را به خوبی بیان می‌کند.