ما پیش‌تر چند مطلب در مورد داستان سرایی و اهمیت آن منتشر کرده‌ایم. در این نوشتار قصد داریم داستان سرایی را به صورت گسترده‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

طبق تحقیقاتی که اخیرا توسط موسسه هیل هالیدی – Hill Holiday صورت گرفته، شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از ترفند داستان سرایی فروش محصولات خود را افزایش داده و آگاهی از برند را بیشتر کنند.

این تحقیقات که روی سه هزار مصرف کننده آمریکایی انجام شد با استفاده از دو متغیر صورت پذیرفت. این دو متغیر عبارت‌اند از محصولی که با توضیحات استاندارد عرضه شده‌اند و محصولی که با داستان سرایی در میان مشتریان حضور پیدا کرده است. برای این نمونه می‌توانیم از جعبه دو محصول اشاره کنیم که روی یکی از آنها توضیحات استاندارد محصول نوشته شده و روی دیگری توضیحات مختصری در مورد سابقه و داستان شکل گیری محصول و یا برند از آن گفته شده است. به نظر شما کدام محصول بیشتر فروخته می‌شود؟

طبق تحقیقات صورت گرفته محصولی که دارای داستان کوتاه محصول است ۵ درصد فروش بیشتر نسبت به دیگری دارد و همچنین مصرف کنندگان حاضر هستند ۶ درصد پول بیشتری نسبت به محصولی که توضیحات استاندارد دارد بپردازند. طبق تحقیقات هیل هالیدی این مسئله در دیگر محصولات و خدمات هم به همین شکل اجرا شد. به عنوان مثال مشتریان برای تابلو نقاشی که صفحه‌ای مجزا برای توضیحات آن لحاظ شده بود ۱۱ درصد تمایل بیشتری برای خرید آن داشته‌اند.

با تعمیم این مسئله در دنیای رسانه و روابط عمومی می‌توانیم به نتایج جالب توجه دست یابیم. ما اگر بتوانیم با انتشار خبر در مورد محصول‌مان به بازاریابی و شناخت از آن در جامعه مبادرت ورزیم، با داستان سرایی می‌توانیم مردم بیشتری را به داستان محصول و کسب‌و‌کارمان علاقه‌مند کنیم و محصولات را در بازار جای بیاندازیم. اقشار مختلف مردم علاقه به داستان دارند و با آن براحتی ارتباط برقرا می‌کنند. این به جهت آن است که افراد با داستان حس خودانگیختی‌شان برانگیخته شده و درگیری ذهنی‌شان افزایش می‌یابد.

همین می‌تواند باعث افزایش قدرت رشد و رونق کسب‌و‌کار و کسب جایگاه در ذهن مشتری شود. استفاده از خدمات یک نیوزوایر و ارسال مداوم داستان‌ها به رسانه‌های مختلف خبری از طریق یک هاب خبری کمک می‌کند تا حضور شما و محصول/خدمت‌تان همیشه در انظار عمومی پر رنگ باشد و مردم از داستان و پشت پرده کار شما با خبر باشند. استفاده از کمپین‌های خبری به شما در این امر کمک شایانی خواهد کرد. برای اینکار بهتر است در سامانه اخبار رسمی ثبت نام کنید و از خدمات رایگان ما برای برندسازی و موفقیت در کسب‌و‌کار استفاده کنید.

ثبت‌نام در اخبار رسمی