فضاهایی که به اعتبار کسب‌وکار شما می‌افزاید شناسایی کنید

فرصت‌های زیادی برای افزایش آگاهی از برند یا کسب‌وکار شما وجود دارد؛ اما باید از قبل تحقیق داشته باشید. نشریات و خبرگزاری‌هایی که باعث شناخته شدن برند یا کسب‌وکار شما می‌شوند را شناسایی کنید و با تولید یک محتوای با ارزش خبری و معتبر و توزیع در آن رسانه، نظر مخاطبان آن رسانه را نسبت به برند خود جلب کنید و در نهایت ترافیک آن‌جا را به سایت خود روانه کنید.

رسانه‌های بسیار معتبری در سطح کشوری وجود دارد که شما می‌توانید برای بهبود شهرت برند خود با توزیع محتوا در آن‌ها از اخبار رسمی کمک بگیرید.

مشاوره با ما

۲. به «فهرست» فکر نکنید

به خاطر داشته باشید؛ در حالی که نشریات تجاری سالانه فهرست «بهترین آژانس‌های تبلیغاتی» را اعلام می‌کنند؛ برخی شهرها به دلیل عدم توانایی در تایید ارقام مالی، دیگر چنین فهرستی را منتشر نمی‌کنند. پس، متفاوت فکر کنید و به بخش‌هایی از کسب‌وکارتان که در آن سرآمد هستید بیاندیشید. مانند:

  • بهترین وبلاگ شرکتی
  • بهترین آژانس‌های دیجیتالی
  • بهترین مشاغل خانوادگی
  • بهترین کارمند زن
  • بهترین مشاغل بانوان
  • بهترین تجارت دگرجنس‌گرایان (البته این باید حذف بشه)
  • بهترین فضاها برای کار
  • بهترین آژانس‌های رسانه‌های اجتماعی
  • بهترین کارمند جوان

۳. به پنل‌های تجاری جدید شهر خود بپیوندید

این روزها نشریات تجاری مانند Forbes و Business Journals در هر بازاری در حال هوشمند شدن هستند. آن‌ها به منظور گسترش میزان دسترسی و مخاطبان خود، در هر بازار «شوراهای تجاری» ایجاد می‌کنند. این شوراها از افرادی حرفه‌ای تشکیل شده که می‌توانند مشاوره دهند، شبکه سازی کنند، محتوا بنویسند و به طور کلی به ایجاد فضای تجاری مثبتی در هر بازار کمک می‌کنند.

شوراهای مذکور معمولا به عضو نیاز دارند (بنابراین مجله‌ی تجاری نیز درآمد کسب می‌کند)؛ اما به اعضا اجازه می‌دهند تا برای پلتفرم انجمن تجاری، محتوا تولید کنند. نوشتن در مورد صنعت‌تان به آژانس یا تجارت شما اعتبار می‌بخشد؛ زیرا می‌توانید ادعا کنید که برای آن نشریه محتوا تولید می‌کنید.

همچنین به یکی از پاسخ‌های سوال چگونه شهرت برند خود را افزایش دهیم؟ خواهید رسید.

۴. سئو، سئو، سئو

اگر هدف شما قرار گرفتن در فهرست بهترین آژانس‌ها یا کسب‌وکارهای حرفه‌ی خودتان است؛ پس بهترین کاری که باید بکنید بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو است که ساده‌ترین و در عین حال سخت‌ترین کار ممکن است. در حال حاضر بیشتر کسب‌وکارها برای یافتن شریک تجاری به کجا می‌روند؟ اینترنت. اگر در موتورهای جستجو «روابط عمومی» (یا نوع کارتان) و نام شهر و بازارتان را جستجو می‌کنید و آژانس یا کسب‌وکارتان در صفحه‌ی اول جستجو نمایش داده نمی‌شود؛ باید روی آن کار کنید. رتبه‌ی خود در موتورهای جستجو را چگونه بهبود می‌دهید؟ در وبلاگ‌تان روزانه مطالب جدید منتشر کنید؛ به منابع معتبر و کسب‌وکارهای مفید بک‌لینک دهید.

پیروی از این چهار مورد به آژانس شما یا هر کسب‌وکار دیگری که دارید، کمک می‌کند تا به پاسخ سوال «چگونه شهرت برند خود را افزایش دهیم؟» دست پیدا کنید.