اخبار رسمی، اولین پلتفرم تولید، انتشار و توزیع خبر و محتوا در ایران، کمپین تبلیغاتی وسیعی را به صورت محیطی در متروی تهران آغاز کرد.این کمپین که در تمامی ایستگاه های متروی تهران راه اندازی شده، لوگوی اخبار رسمی را در معرض دید گسترده شهروندان تهرانی قرار داده  و هدف آن افزایش آگاهی از نام و علامت تجاری این برند تازه تاسیس اعلام شده است.

مجید کثیری، یکی از بنیان گذاران و مدیر ارشد ارتباطات آژانس رسانه «اخبار رسمی» در زمینه ضرورت های اجرای این کمپین می گوید: خدمات «اخبار رسمی» اگرچه برای مخاطب عام چندان ملموس نیست و جامعه هدف ما، شخصیت های حقوقی و شرکت ها و سازمان ها هستند ولی امروزه نمی توان در فضایی ایزوله از بطن جامعه به کار و فعالیت پرداخت و قرارگرفتن شرکت و یا سازمان، در بطن زندگی مردم به یکی از مهم ترین ضرورت ها برای ارتباطی ماندگار بدل شده است.

وی افزود: یک برند همچون هر انسانی، از دل جامعه متولد می شود، در فضای آن رشد و در آن زندگی می کند. بنابراین نمی توان نسبت به حضورش در جامعه بی تفاوت بود و برند باید با تمام اجزای جامعه ارتباط برقرار کند. از این جهت هدف از کمپین متروی تهران اخبار رسمی، نشان دادن این واقعیت بوده که اگرچه فواید «اخبار رسمی»، به طور مستقیم در بهبود روابط عمومی و بازاریابی شرکت ها نقش عمده ای ایفا خواهد کرد، ولی امیدواریم نتایج آن به طور غیرمستقیم در زندگی همه شهروندان ایران نمایان شود. از طرفی همه شهروندان ایران هم می توانند از طریق اخبار رسمی به طور مستقیم به اخبار موثق و تایید  شده شرکت ها و سازمان ها دست یابند.

لوگوی آژانس رسانه اخبار رسمی

لوگوی «اخبار رسمی»

 

 

لوگوی «اخبار رسمی» در تبلیغات محیطی متروی تهران به شکل شلنگ آتش نشانی

لوگوی «اخبار رسمی» در مترو

مجیدکثیری در پاسخ به این سوال که چرا لوگوی به کار رفته در کمپین متروی تهران تا حدی با لوگوی رسمی «اخبار رسمی» متفاوت است و القا کننده شلنگ های آتش نشانی است، گفت: امروزه شاهدیم تعصبات برندهای مطرح دنیا مخصوصا در شرکت های زاده عصر تکنولوژی، نسبت به مقوله هویت بصری تا حد زیادی کم شده  و مثلا شاهدیم شرکت گوگل هم به مناسبت های مختلف، طرح های مختلفی از لوگوی خود را ارایه می کند تا پیام های مختلفی را مخابره کند و یا مثلا در تبلیغات داخلی بانک ها می بینیم که لوگوی خود را در قالب خدماتشان متجسم کرده اند.
در این کمپین شاهدیم که لوگوی اخبار رسمی که در حالت عادی نمایانگر «مخابره پیام» است به حالت شلنگ آب نمایش داده شده است و منظور از آن ایجاد یک کانال مطمئن رفع عطش مخاطبان شرکتها با اطلاعات و محتوای با ارزش توسط پلتفرم «اخبار رسمی» است.

 

در واقع پیام این کمپین این است که در دنیای پر هیاهوی رسانه ای امروز که مخاطبان تشنه اطلاعات دست اول و مطمئن و بصورت مداوم هستند، شلنگ «اخبار رسمی» می تواند تامین کننده ارتباط بین جریانهای مولد اطلاعات و مصرف کننده آن باشد. وی افزود: اگرچه شکل لوگو تا حدی تغییر کرده ولی از نظر رنگ و دایره بودن، دقیقا مبتنی بر سند هویت بصری اخبار رسمی است.

سالومه آذرکیش مدیر بازاریابی و تعالی سازمانی آژانس رسانه «اخبار رسمی» نیز در زمینه این کمپین و به کارگیری لوگوهای «اخبار رسمی» در بالای جعبه های آتش نشانی  می گوید: محل قرارگیری این لوگوها برای موفقیت این کمپین بسیار حیاتی بود تا اینکه بهترین جایگاه را در بالای جعبه های اطفاء حریق دیدیم.

مدیر بازاریابی «اخبار رسمی» می گوید: در واقع یکی از مزایای استفاده از پلتفرم «اخبار رسمی»، در طی بحرانهای رسانه ای و یا شایعات است که این نوع بحرانها و اخبار غیر رسمی می تواند به یک باره یک شرکت و یا سازمان و همه اعتبار آن را از بین ببرد. به عبارت دیگر، تلاش شده است که تصویر ذهنی از اخبار رسمی با این مفهوم مهم در عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی گره بخورد که این جایگاه لوگو، مخاطب را در درک این مفهوم ذهنی یاری می کند.
از طرفی یکی از مزایای دیگر مکان لوگوها نسبت به سایر تبلیغات در مترو، فلش مسیریاب جهت است که به طور ضمنی و در کنار نشان دادن مسیر به مسافران، دقیقا به سمت لوگوی «اخبار رسمی» نشانه رفته است و این مساله باعث جذب حداکثری توجه مخاطب بر این لوگو می شود. در نهایت این که پیام این کمپین را این گونه می توان تقسیر کرد: «اگر به دنبال جذب اطلاعات با ارزش و مداوم از کانالی مطمئن هستید و یا اگر شرکتی دارید که می خواهید از بحران های رسانه ای در امان باشید، این لوگو را به دقت به خاطر بسپارید.»

به گفته مجید کثیری، هم اینک کمپین های دیگری نیز برای معرفی بهتر «اخبار رسمی» در آینده در سایر مناطق عمومی تهران نیز در دست طراحی است که با اجرای آنها پیام های جدیدتری به مخاطب منتقل خواهد شد.

یک نمونه از تبلیغات محیطی «اخبار رسمی» در متروی تهران، را در عکس زیر  مشاهده می کنید:

برندینگ و تبلیغات محیطی اخبار رسمی در ایستگاه های مترو تهران

تبلیغات محیطی اخبار رسمی در ایستگاه های مترو تهران