در یکی از نوشته‌های پیشین در مورد کارهایی صحبت کردیم که باعث از بین رفتن اعتبار شما در شبکه‌های اجتماعی می‌شود. در این نوشتار قصد داریم در مورد تاکتیک‌های روابط عمومی صحبت کنیم که رعایت نکردن آنها باعث مردن برند شما خواهد شد.

ما در حال نزدیک شدن به سال جدید هستیم. در این اثنا معمولا شرکت‌ها برای داشتن روابط عمومی موفق دست به ارسال و انتشار اخبار در مورد عملکردهای سال جاری و برنامه‌های سال آینده خود می‌زنند. به همین دلیل و برای دریافت بازخورد بهتر از این ترفند باید عادات اشتباه در برنامه روابط عمومی خود را کنار بگذاریم تا بتوانیم موفقیت‌های بیشتری در کسب و کار خود کسب کنیم.

 

۱ – برای همه خبرنگاران ایمیل نفرستید

پیش‌ترها ارسال ایمیل دسته جمعی برای همه خبرنگاران تاکتیک خوبی بود چرا که در کسری از ثانیه ایمیل شما برای صدها یا هزاران خبرنگاران ارسال می‌شد و خبرتان بین خبرنگاران بصورت گسترده پخش می‌شد. در این حالت ممکن بود بسیاری از خبرنگارها از اخبار شما برای کار رسانه خود استفاده کنند. اما با اضافه شدن بخش‌های مختلف و تخصصی شدن کار خبرنگاران، انجام این کار تبدیل به یک اشتباه استراتژیک شده است. شما اگر به صورت دسته جمعی خبرتان را برای همه خبرنگاران ارسال کنید، مطمئنا بسیاری از خبرنگاران به آن توجهی نکرده و از آن استفاده نمی‌کنند چرا که ارتباطی با حوزه کاری آنها ندارد.

برای حل این مسئله می‌توانید از تاکتیک ارسال خبر بصورت دسته بندی شده برای خبرنگاران استفاده کنید. یعنی لیستی را برای کار خود درست کرده و خبرنگاران مرتبط با حوزه کاریتان را مشخص کنید و خبرتان را تنها برای آنها ارسال کنید. اگر وقت این کار را ندارید و یا ارتباط لازم را با آنها پیدا نکرده‌اید، می‌توانید این کار را به ما بسپرید. ما با بیش از دو هزار خبرنگار و رسانه ارتباط مستقیم داریم و می‌توانیم اخبار را به صورت دسته بندی برای آنها ارسال کنیم. از اینجا می‌توانید ثبت نام کنید و از خدمات اخبار رسمی استفاده کنید.

 

۲ – دیر نکنید

وقت‌هایی پیش می‌آید که بحرانی در کسب‌وکارتان در فضای رسانه‌ای پیش می‌آید. به عنوان مثال ممکن است یک کارخانه تولید میلگرد داشته باشید و کسب‌وکارتان روق خوبی پیدا کرده باشد. در این وضعیت رقبایتان از این مسئله خوشنود نخواهند بود و سعی می‌کنند وضعیت را به نفع خود تمام کنند. بعضی‌ها هم می‌خواهند از پشت به شما خنجر بزنند. به همین دلیل سعی می‌کنند با راه انداختن شایعه و گسترش خبر آن در بین جوامع خبری و رسانه‌ای به ضرر شما کار کنند و میلگرد تولیدی شما را بد و بی کیفیت جلوه دهند. در این حالت چه خواهید کرد؟

بهترین راه برای حل این مسئله ایجاد موج رسانه‌ای است تا افکار عمومی واقعیت قضیه را متوجه شوند. فقط لازم است برای این کار سرعت عمل بالایی داشته باشید تا بتوانید تاثیر بیشتری نسبت به خبر منفی ایجاد کنید. البته برای انجام این کار داشتن ارتباط با چندین رسانه و انتشار گسترده خبر کاری زمان‌بر خواهد بود. این شما را در معرض خطر قرار خواهد داد و ممکن است با از بین رفتن زمان نتوانید جلوی امواج منفی را بگیرید.

برای حل این مسئله می‌توانید از خدمات اخبار رسمی استفاده کنید و در کمترین زمان سریعترین پوشش خبری را دریافت کنید. می‌توانید برای استفاده از خدمات اینجا کلیک کنید.

 

۳ – رسانه‌های کوچکتر را فراموش نکنید

همه ما می‌خواهیم خبرمان در رسانه‌های بزرگ منتشر شود و اسم خود را در آنها ببینیم. درست است که حضور شما در رسانه‌های بزرگ شانس بیشتری در دریافت کلیک از سوی مخاطب را خواهد داشت اما چه میزان از این کلیک‌ها نرخ تبدیل دارند؟ حالا فکر کنید نوشته‌های شما بتواند در رسانه‌های کوچکتر و بازدهی بالا منتشر شود. در این حالت نرخ تبدیل بیشتری خواهید داشت و مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

هیچ وقت رسانه‌های کوچکتر و تخصصی را فراموش نکنید و سعی کنید آنها را هم برای انتشار خبر خود مدنظر داشته باشید. برای داشتن سرعت بالا در انجام این کار می‌توانید از خدمات ارسال خبر هوشمند برای رسانه‌های هدف از ابزار اخبار رسمی استفاده کنید. در واقع شما با استفاده از این خدمات خواهید توانست بیشترین بازخورد از انتشار اخبار در رسانه‌های هدف را کسب کنید. اگر رویایی دارید همین حالا شروع کنید.