آیا شما نیز جزو افرادی هستید که امید خود را به قدرت لینک ها و بک لینک ها از دست داده‌اند؟ در این صورت خبر‌های خوبی برایتان داریم. اخیرا تحقیقات جدیدی از طرف اریک انج (Eric Enge) در این زمنیه صورت گرفت که هدف آن پاسخ دادن به این سوال بود: آیا لینک ها همچنان تاثیری در رتبه‌بندی وب‌سایت ما دارند؟

 

آیا بک لینک ها هم‎‌چنان حائز اهمیت هستند؟ البته که بله!

 

شاید در نگاه اول چنین موضوعی را باور نکنید. اما برخلاف انتظار شما لینک‌ها همچنان در دنیای سئو از عوامل مهم و تاثیرگذار به شمار می‌آیند. هرچند که شک و شبهه‌های فراوانی پیرامون این مسئله وجود دارد، اما با این وجود یکی از کارمندان گوگل به نام آندری لیپتسو (Andrey Lippatsev) اعلام کرده است که لینک‌هایی که به سمت وب‌سایت شما اشاره دارند، یکی از دو عامل بسیار قدرتمند در مورد تعیین رتبه‌بندی آن هستند (و عامل مهم دیگر به محتوای وب‌سایت مربوط می‌شود).

اگر این دلیل به اندازه کافی شما را قانع نمی‌کند، بهتر است به تصویر زیر توجه کنید. در این تصویر آمار به دست آمده از ۵۰ نتیجه برتر برای جست‌و‌جوی ۶۰۰۰ نوع اطلاعات و عبارات مختلف که توسط انج جمع‌آوری شده‌، نمایش داده شده‌اند.

لینک ها- وبلاگ اخبار رسمی

اگر جزو افرادی هستید که به تحلیل آمار و ارقام ریاضی علاقه‌ای ندارند، پس بهتر است مستقیما به سراغ نتایج به دست آمده از آن که در ادامه آمده است بروید.

 

اهمیت لینک‌ها: ۳ راهنمایی کلیدی

 

در اینجا قصد داریم تا سه راهنمایی کلیدی ساده اما شگفت‌آور به دست آمده از این تحقیق را به شما معرفی کنیم.

 

  • برای مخاطبان هدفتان، مطالب مفید و باکیفیتی منتشر کنید. (طبیعتا این کار باعث جذب لینک‌هایی به سمت وبلاگ و وب‌سایت شما خواهد شد)
  • شرکت خود را بر روی کانال‌های ارتباطی مختلفی قرار دهید ( و تنها بر ترافیک به دست آمده از جست‌و‌جوهای ارگانیک تکیه نکنید)
  • از تاکتیک‌های بی‌ارزشی که باعث جریمه شدن شما خواهند شد اجتناب کنید (مانند تاکتیک خرید لینک)

 

گوگل در سال‌های اخیر فاکتورهای فراوانی از جمله سرعت بارگذاری، موبایل‌پسند بودن و ... را در الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود قرار داده است. بنابراین اگر به هر دلیلی (مانند فراموشی آن‌ها و یا توجه به صحبت‌های گاها بی‌اساس دیگران) از اهمیت لینک‌ها غافل مانده‌اید، بهتر است از این پس آن‌ها را به عنوان یکی از عوامل اساسی در رتبه‌بندی وب‌سایتتان بسیار جدی بگیرید.

 

لینک‌ها تفاوت‌ها را رقم خواهند زد

 

بدن هر انسانی حدودا از ۶۴۰ عضله تشکیل شده است. آیا برای سالم ماندن کل بدن، تنها تمرین و رسیدگی به بازوی دست راست کافی خواهد بود؟ هرچند که بازوی دست راست شما بسیار مهم است و توانایی انجام فعالیت‌های روزانه را برای شما مهیا می‌کند، اما با این وجود نمی‌تواند به تنهایی کار تمام عضلات بدن را انجام دهد.

سئو نیز دقیقا همانند بدن یک انسان است. شما می‌توانید کل تمرکزتان را بر روی لینک‌ها قرار دهید، اما این کار قطعا موفقیت‌های شما را نیز محدودتر خواهد کرد. برای رسیدن به بالاترین درجه موفقیت در سئو، باید به تمامی عوامل مهم در راه رسیدن به آن به عنوان یک مجموعه واحد توجه داشته و بر روی کل این مجموعه تمرکز کنید.

 

گزارش بالا به وضوح حاکی از این موضوع بود که اگر مطالب شما ارتباطی با مخاطبان‌تان نداشته باشند، لینک‌ها نیز در راه رسیدن به یک رتبه بهتر موثر نخواهند بود. اما در غیر این صورت نقش بسیار تعیین کننده‌ای خواهند داشت و تفاوت‌ها را رقم خواهند زد.