در پایگاه خبری اخبار رسمی روزانه تعداد زیادی خبر منتشر شده و در معرض دید عموم قرار می‌گیرند که هر کدام از آنها با توجه به هدف مورد نظر کسب و کار نگارش شده و منتشر می‌شوند. البته به فراخور نیاز هر مجموعه، اخبار منتشر شده در پایگاه خبری اخبار رسمی برای خبرنگاران حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، فرهنگی و ... توزیع می‌شوند تا این اخبار با توجه به ماهیت و ارزش خبری در رسانه‌های دیگر نیز منتشر شوند. در این نوشته قصد داریم یکی از این خبرهای توزیعی را مورد بررسی قرار داده و بازخورد انتشار اخبار آن در رسانه‌های دیگر را ببینیم. با ما همراه باشید.

 

سفر ۷۲۴ چیست و چه می‌کند؟

سامانه اینترنتی سفر ۷۲۴ پایگاه خرید بلیت اینترنتی اتوبوس است که با پشتوانه‌ای ۱۵ ساله در امر خدمت رسانی و فروش بلیت‌های اتوبوس فعالیت می‌کند. این سامانه در جهت سهولت در خرید بلیت اتوبوس و رفاه حال مشتریان در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته در حال خدمت رسانی است.

 

دلیل نیاز به اطلاع‌رسانی رسانه‌ای سفر 724 چه بود؟

سفر ۷۲۴ برای ایجاد شناخت بهتر و اطلاع رسانی نسبت به طرح ۷ روزه فروش فوق العاده خود در بازه زمانی ۶ تا ۱۲ آذر سال ۹۵، نیاز به اطلاع رسانی گسترده در فضای رسانه‌ای معتبر خبری داشت. البته پیش‌تر این سامانه برای تبلیغات و ایجاد شناخت نسبت به برند خود اقدام به سفارش آگهی خبری در چندین رسانه کرده بود، اما بدلیل عدم اطمینان مخاطب نسبت به تبلیغات و داشتن دید مشکوکانه به آن بازخورد مناسب را دریافت نکرد.

 

اخبار رسمی چه کمکی کرد؟

در همین راستا و برای حضور رسانه‌ای قوی و پر رنگ، سفر ۷۲۴ برای طرح فروش ۷ روزه خود از خدمات اخبار رسمی استفاده کرد. اخبار رسمی به عنوان اولین نیوزوایر ایرانی، با استفاده از ابزار روابط عمومی و ماهیت اصلی خبر، اقدام به تهیه و نگارش خبر با دید کاربر محور کرد تا بتواند در جهت آگاهی و اطلاع رسانی به جامعه قدم بردارد. پس از نگارش خبر توسط تیم تحریریه، خبر استانداردسازی شده به بیش از ۲۰۰۰ رسانه و خبرنگار ارسال شد تا باتوجه به ماهیت خبری در بخش اقتصادی سایت‌ها و نه در قسمت تبلیغات و رپورتاژ آگهی منتشر شوند.

 

سفر ۷۲۴ چه بازخوردی دریافت کرد؟

خبرِ سفر ۷۲۴ که توسط تحریریه اخبار رسمی نگارش شد به‌دلیل ماهیت با ارزش خبری و رسانه‌ای، در بسیاری از منابع معتبر خبری منتشر شد و بازخورد بسیار خوبی دریافت کرد. در ادامه برخی از رسانه‌های معتبر که خبر سفر ۷۲۴ در آنها منتشر شد، آورده شده است:

 

اخبار رسمی: طرح ۷ روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، درپایان ماه صفر

ایرنا: طرح ویژه فروش برخط بلیت اتوبوس برون شهری به مشهد از ۶ تا ۱۲ آذر ۱۳۹۵

تسنیم: آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان صفر

فارس: پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان ‌ماه صفر

ایلنا: طرح ۷  روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد در پایان ماه صفر

دنیای اقتصاد: پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان ‌ماه صفر

اقتصادآنلاین: طرح ۷ روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، درپایان ماه صفر

خبرگزاری آنا: طرح ۷  روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، در پایان ماه صفر

الف: آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان صفر