فرض کنید یک خبر در مورد یکی از فعالیت‌های شرکت‌تان تهیه کرده‌اید و می‌خواهید بازتاب خوبی در رسانه‌ها داشته باشد. این کار به برندینگ، روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغ شرکت شما کمک می‌کند و جنب و جوش و پویایی شرکت شما را به افکار عمومی و مخاطبان نشان می‌دهد.

کمپین خبری چیست و چه کاری در آن انجام می‌شود؟

ما در اخبار رسمی، به کارهایی که برای رسیدن به اهداف فوق باید انجام شود، یک کمپین خبری می‌گوییم  و برای هر کمپین خبری دو کار اصلی را همزمان و به صورت خودکار انجام می‌دهیم. با این دو کار مطمئن می‌شویم کمپین شما با موفقیت همراه می‌شود:

1- توزیع خبر (ترخیص خبر): کمک می‌کنیم تا آن خبر را برای خبرنگاران و رسانه‌های فعال در زمینه کار خود به صورت هدفمند ارسال کنید.

2- انتشار تضمینی: خبر را در تعدادی از رسانه‌ها بر اساس کمپین انتخابی‌تان، به صورت تضمینی منتشر می‌کنیم.

تفاوت‌های بین کمپین‌های خبری استاندارد مختلف را در قسمت تعرفه خدمات اخبار رسمی می‌توانید مشاهده کنید. اما اگر اطلاعات زیاد این صفحه برای شما گویا نیست، ادامه را بخوانید. راستی این را هم در نظر داشته باشید که کمپین رایگان اخبار رسمی موارد زیر را ندارد و خبر شما فقط در پایگاه خبری اخبار رسمی و بخش خبری گوگل (Google News) منتشر می‌شود.

دو کار اصلی و همزمان اجرای این کمپین‌ها موارد زیر هستند:

توزیع و ارسال خبر به رسانه ها و خبرنگاران توسط اخبار رسمی

1- توزیع خبر (ترخیص):

خبرنگاران و رسانه‌ها هر روز به دنبال اخبار و محتوای مورد نیاز مخاطبانشان هستند و اگر خبر شما برای مخاطبان آنها جذاب باشد، آن خبر را در رسانه خود منتشر می‌کنند. به این وسیله در رسانه‌ها خبر شرکت شما منتشر می‌شود. برای موفقیت توزیع، لازم است خبر مهم و دارای ارزش خبری بالایی ارسال کرده باشید و هرچقدر بیشتر روی این مساله کار کنید، احتمال بازنشر خبر بعد از توزیع بیشتر خواهد بود.

توزیع خبر در اخبار رسمی چطور کار می‌کند؟

ما لیست کاملی از خبرنگاران و رسانه‌های کشور را داریم که هر روز آپدیت می‌شود و در حوزه‌های خبری متناسب قرار می‌گیرند. بنابراین پس از انتخاب نوع کمپین‌تان، حوزه خبری خود را انتخاب می‌کنید و ما آن خبر را به خبرنگاران آن حوزه‌ها ارسال می‌کنیم. مثلا ممکن است خبر شما در حوزه صنعت فن‌آوری اطلاعات باشد و خبر برای 400 نفر از خبرنگاران و رسانه‌های فعال در این حوزه ارسال شود.

مزیت‌ها:

 • دسترسی به خبرنگاران فعال و رسانه‌ها در کمتر از 5 دقیقه و ارسال خبر به آنها
 • دیگر لازم نیست به صدها رسانه جداگانه خبر ارسال کنید.
 • خبرنگاران مطمئن هستند شرکت منبع خبر، تایید هویت شده است.
 • خبر شما به خبرنگاران مرتبط با حوزه کارتان ارسال می‌شود نه به خبرنگاران غیر مرتبط
 • خبر شما با استانداردهای مناسب از نظر قالب و نوع محتوا ارسال می‌شود.
 • دسترسی خبرنگاران به شما و تاریخچه اخبار و پروفایل شرکت شما ساده می‌شود چون اخبار رسمی این اطلاعات را به همراه خبر برای آنها می‌فرستد.
 • خبر شما ویرایش‌های املایی و نگارشی بر روی آن انجام می‌شود و بنابراین آماده بازنشر در رسانه است.
 • اطلاعات تماس شما هم برای خبرنگار و رسانه ارسال می‌شود و بنابراین سریعا می‌تواند برای تهیه خبر تکمیلی با شما تماس بگیرد.

رپورتاژ و انتشار تضمینی خبر و اجرای کمپین خبری در اخبار رسمی در ایسنا، تابناک، خبرآنلاین و عصر ایران

 

2- انتشار تضمینی:

حتی اگر خبر ارسالی شما، همه عوامل موفقیت توزیع را نداشته باشد و خبرنگاران و رسانه‌ها آن را بازنشر ندهند، هر یک از کمپین‌های خبری استاندارد ما، یک شبکه انتشار تضمینی خبر دارند. در این کمپین‌ها، بر اساس پولی که پرداخت می‌کنید، آن خبر در تعداد بیشتری از رسانه‌ها و یا با رسانه‌های با مخاطب بیشتر و معروف‌تری منتشر می‌شود. حتی می‌توان این شبکه را به صورت سفارشی هم برای شما طراحی کنیم تا خبر در رسانه‌های مد نظر شما منتشر شود.

در واقع انتشار تضمینی، حداقلی است از رسانه‌هایی که کمپین شما را پوشش می‌دهند و اگر خبر شما، 10 عامل موفقیت توزیع را هم داشته باشد، آن وقت می‌توانید مطمئن باشید که خبر شما در رسانه‌های بیشتری هم بازتاب پیدا می‌کند.

انتشار تضمینی چطور کار می‌کند؟

تا وقتی از کمپین‌های خبری استاندارد و از پیش آماده ما استفاده می‌کنید کار خاصی لازم نیست انجام دهید. لیست رسانه‌هایی که خبر را به صورت تضمینی منتشر می‌کنند در هر کمپین مشخص هستند و می‌توانید مطمئن باشید در کمتر از 2 ساعت، خبر در همه آنها منتشر شده و گزارش آن را به صورت آنلاین می‌توانید ببینید.

البته در پشت صحنه اجرای این کار مکانیزم‌های پیچیده‌تری دارد. مثلا ما اول ممکن است خبر را برای رسانه‌های مهم‌تر توزیع کنیم و بعد آن را در رسانه‌ای دیگر انتشار دهیم. یا مثلا زمان‌بندی توزیع خبر ما در کمپین‌های خبری بین‌المللی (انتشار خبر در رسانه‌های جهانی) بر اساس ساعت جهانی متفاوت است. اما از دید شما همه این کارها بدون هیچ دغدغه‌ای توسط ما انجام می‌شود.

مزیت‌های انتشار تضمینی اخبار رسمی:

 • به جای ارتباط با ده‌ها رسانه مختلف از یک کانال در همه آنها خبر منتشر می‌کنید.
 • هزینه انتشار خبر شما کم می‌شود چون اخبار رسمی به صورت انبوه با رسانه‌ها قرارداد بسته است.
 • لینک و عکس خبر شما همانطور که خودتان فرستاده‌اید منتشر می‌شود.
 • گزارش کامل و دقیقی از بازنشر خبر به دست می‌آورید.
 • همه این کارها در کمتر از 2 ساعت انجام می‌شود.

نکته مهم و مزیت اصلی استفاده از اخبار رسمی برای اجرای کمپین خبری:

هر دوی این کارها (توزیع و انتشار تضمینی) در کمپین‌های خبری اخبار رسمی به صورت همزمان انجام می‌شوند و بنابراین در وقت و پول شما برای راه‌اندازی کمپین خبری صرفه‌جویی می‌شود. از طرفی چون ابزار سریع و هوشمند اخبار رسمی را در کنار تجربه مشاوران آن دارید، می‌توانید از موفقیت کمپین خود مطمئن شوید.

اگر تا به حال یک کمپین خبری در اخبار رسمی اجرا نکرده‌اید همین امروز ثبت‌نام و اقدام کنید. اگر ایده خبری ندارید، از این لیست سوژه‌های خبرساز استفاده کنید.