افراد از استراتژی‌های مختلفی در رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی خدمات و محصولاتشان در فضای آنلاین استفاده می‌کنند. اما صرفاً برخی از این روش‌ها قابلیت این را دارند که کسب‌ و کار شما را در مدت زمان کوتاهی، به شکل قابل توجهی بهبود بخشند. قبل از اینکه درباره‌ی این استراتژی‌ها صحبت کنیم، بهتر است کمی راجع به مفهوم بازاریابی چریکی توضیح دهیم:

 

بازاریابی چریکی چیست؟

 

بیایید ابتدا به تعریفی که ویکی‌پدیا در این مورد آورده است نگاهی بیندازیم:

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی روشی نامنظم و نامتعارف در انجام فعالیت‌های تبلیغی بر مبنای یک بودجه‌ی بسیار کم است. درواقع این نوع بازاریابی برای کسب حداکثر نتایج با بکارگیری حداقل منابع را ارائه می‌کند و متضمن ابتکار و نوآوری، شکستن قوانین و جستجوی راهکارهای بدیل برای روش‌های بازاریابی سنتی است.

به طورخلاصه، بازاریابی چریکی به معنی انجام کارهای جذاب و متفاوت برای ارتقا کسب‌ و کار بجای صرف هزینه در تبلیغات است.

 

به نظر راحت و جالب می‌رسد، نه؟

اگر طرح درستی برای این نوع بازاریابی فراهم آورید، به نظر بسیار لذت بخش خواهد بود، چراکه بدون صرف هزینه‌ی زیاد به فوق‌العاده‌ترین نتایج دست خواهید یافت. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها علاقه‌ی زیادی به استفاده از این نوع بازاریابی دارند.

 

۶ ترفند بازاریابی چریکی آنلاین

 

آماده‌ی یادگیری این ترفند و رونق بخشیدن به کسب‌وکار خود هستید؟ پس با ما همراه باشید.

در زیر به ۶ مورد از ترفندهای بازاریابی آنلاین چریکی و استراتژی‌های شبکه‌های اجتماعی که به طور چشمگیری می‌توانند کسب‌وکار شما را تقویت کنند و رونق بخشند اشاره می‌کنیم:

 

۱) یک گروه لینکدین بسازید

 

لینکدین یکی از قوی‌ترین شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکار است. یکی از ویژگی‌های گروه‌های لینکدین این است که کمک می‌کند بیشتر در جوامع تخصصی کسب و کار خود شناخته شوید. ممکن است شما گروه‌های زیادی در لینکدین بسازید، اما همه‌ی آن‌ها موفق نشوند و اعضای کمی داشته باشند. سعی کنید گروه‌هایی ایجاد کنید که جامعیت داشته باشند تا بتوانند نیازی را برطرف سازند. این کار باعث می‌شود افراد بیشتری را در حلقه‌ی خود جای دهید. از طریق گروه‌ها می‌توانید علاوه‌بر رونق بخشیدن به کسب‌وکار خود، آن را به یک منبع درآمد جداگانه نیز تبدیل کنید. در اینصورت بی هیچ سرمایه‌گذاری مالی قادر خواهید بود گروهی با تعداد اعضای زیاد داشته باشید که از طریق آن به شکل هوشمندانه‌ای کسب درآمد خواهید کرد.

 

۲) برخی از محصولات خود را به صورت رایگان عرضه کنید

 

گاهی بهترین کار برای معرفی و توزیع بیشتر محصولات این است که آن‌ها را به شکل رایگان یا با هزینه‌ی خیلی کم به دیگران عرضه کنید. این کار علاوه‌ بر افزایش توزیع کالا، محصولاتتان را به دیگران خواهد شناساند. این تجربه استفاده از محصول، مخاطبان را مجاب به استفاده از دیگر محصولات‌تان می‌کند.

برای مثال محصول شما می‌تواند یک کتاب باشد، که با قیمت نسبتاً خوبی بصورت آنلاین به فروش می‌رسد. با رایگان کردن این کتاب باعث خواهید شد افراد زیادی آن کتاب را داشته باشند. همین مسئله موجب ترغیب محاطبان به خرید کتاب بعدی باشد.

می‌توانید از این طریق لیست مشتریانی برای خود تهیه کرده و اطلاعات تماس را از آنها دریافت کنید. در آینده با استفاده از این سرنخ‌ها خواهید توانست نظر مشتریان را به محصولات خود جلب کرده و آنها را تشویق به خرید کنید.

 

۳) وبینار رایگان برگزار کنید

 

هرچند برای برخی سرویس‌های وبینار (سمینارهای اینترنتی)، ماهانه باید مبلغی پرداخت کنید، تعدادی از آن‌ها نیز مجانی هستند. وبینارها به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، چرا که می‌توانند کمترین هزینه‌ها را در بر داشته و افراد بیشتری را جذب شرکت در آن کنند.

به عبارت ساده، اگر شما محصول و خدماتی دارید و علاقه به صرف هزینه برای برگزاری سمینار ندارید، می‌توانید رویداد خود را بوسیله سمینارهای اینترنتی با مخاطبان بدون محدودیت در سرتاسر دنیا بصورت آنلاینبرگزار کنید.

 

۴) ویدئوهای بیشتری بسازید

 

فیلم‌ها یکی از اصلی‌ترین مواردی هستند که این‌روزها بیشترینترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند. در جهانی که محدوده‌ی توجه مردم کوتاه‌تر شده  و کلیک کردن بسیار راحت از خواندن است، ساخت ویدئو برای حصول مقاصد بازاریابی بسیار هوشمندانه‌تر است. ویدئوهای‌تان را سرگرم‌کننده، آموزشی، و الهام بخش بسازید، بطوریکه هربار فردی شروع به دیدن آن کرد، به یاد کسب‌وکار شما باشد.

 

۵) متفاوت عمل کنید

 

کارهای متفاوت در سایت خود انجام دهید. همان حسی را ایجاد نکنید که دیگران در حوزه‌ی شما، در سایت‌های‌شان ایجاد می‌کنند. کاری کنید که در نظر مخاطبان متفاوت و منحصربفرد باشید تا مردم دلیلی برای بازگشت به سایتتان داشته باشند. اگر می‌خواهید پا را فراتر بنهید، می‌توانید از هدایای رایگان برای جلب توجه بازدیدکنندگان استفاده کنید.

 

۶) راه‌اندازی مسابقه

 

راه‌اندازی مسابقه خصوصا در اینستاگرام یکی از بهترین روش‌هایی است که به شما در شناخته شدن و ترغیب مخاطبان کمک خواهد کرد. برندهای مشهور و بزرگ دنیا سالانه از این مسابقات به شکل وسیعی استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید با هزینه‌ی بسیار کمی نیز این مسابقه را برگزار کنید.

اگر مسابقه را به روش صحیحی برگزار کنید و از چند فرد سرشناس نیز در این‌باره کمک بگیرید و اسم آن‌ها را به عنوان هیئت داوران داشته باشید، مطمئناً به شما کمک بزرگی در بازاریابی و شناخته شدن برندتان خواهد کرد.