تصور کنید تمام نکات محتوا و نگارشی را در اخباری که برای کسب‌وکارتان تهیه کرده‌اید، رعایت کرده باشید و سپس محتوای شما منتشر شد. کار شما به همین جا ختم نمی‌شود، شما باید بتوانید مخاطبان هدف‌ را پیدا کنید و آن‌ها را با محتوای‌ خود درگیر کنید.

در ادامه روش‎‌هایی را معرفی ‌می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ارزش هر پست یا خبر کسب‌وکار خود را به حداکثر برسانید.

 

۱) متن‌تان را دوباره بخوانید و تجدیدنظر کنید

 

مطمئنا زمان زیادی را برای ویرایش خبر خود قبل از انتشار صرف می‌کنید، اما اگر شما هم مثل اکثر نویسندگان، خبرنگاران و وبلا‌گ‎‌نویسان باشید احتمالا مشکلاتی باقی خواهد ماند. به همین دلیل بعد از این‌که خبر شما منتشر شد، قبل از هر چیزی آن را بخوانید، دقت کنید که تصویر شاخص، قالب مطلب و اشکالات نگارشی به هیچ‌وجه در مطلب دیده نشود.

 

۲)‌ محتوای‌تان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

 

بلافاصله پس از این‌که مطمئن شدید هیچ ایرادی در محتوای شما وجود ندارد، آن را در شبکه‎‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید. این اشتراک‌گذاری به شما کمک خواهد کرد تا جذابیت مطلب را بیشتر درک کنید. در نظر داشته باشید که شما ساعت‌های بسیاری را صرف نوشتن این مقاله کرده‎‌اید، حال باید چند دقیقه را صرف ترویج محتوای خود کنید تا بیشترین میزان توجه‌ها را جلب کنید.

 

۳) خبر را به اعضای لیست ایمیل خود ارسال کنید

 

مشترکین ایمیل شما کسانی هستند که به شما علاقه‌مندند، زیرا آن‌ها از شما خواسته‌اند به هنگام بروزرسانی خود آن‌ها را خبردار کنید. شما می‎توانید خبرنامه خود را به صورت هفتگی یا ماهانه تنظیم کرده و محتواهای خود را به طور خودکار در اختیار مخاطبان‌تان قرار دهید.

 

۴) آن را در گروه‌های مختلف اشتراک‌گذاری کنید

 

مطمئنا در گروه‌های مختلف فیسبوک، لینکدین، تلگرام و ... عضو هستید. بهتر است مقالات خود را با دوستان و همکاران خود در این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید. اما باید در نظر داشته باشید که محتوای خود را در گروه‌های مرتبط بفرستید تا اسپم نباشید. اگر در گروه‌هایی عضو نیستید پیوستن به آن‌ها را در اولویت کارهای خود قرار دهید و اگر عضو گروه‌هایی هستید که تعداد اعضای آن‌ها کم است، تلاش کنید تا افراد بیشتری را که احساس می‌کنید به موضوع مدنظر شما علاقه دارند به آن گروه اضافه کنید.

 

۵) از پست‌های قبلی خود به آن لینک دهید

 

امروزه کسب‌وکارهای بسیاری از بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند. محتوای سبز محتوایی است که با گذشت زمان هم‌چنان ارزشمند بوده و کلیک می‌گیرد، اگر شما چنین محتواهایی دارید محبوب‌ترین آن‌ها را پیدا کرده و سعی کنید از آن‌ها به خبر جدیدتان لینک دهید.

این لینک‌دهی نه تنها به افزایش ترافیک مستقیم شما کمک خواهد کرد، بلکه از لحاظ سئو ارزش بسیاری دارد؛ زیرا لینک‌ها به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که شما بذله‌گو نیستید و در مورد یک موضوع خاص به تولیدمحتوای باکیفیت می‌پردازید.

 

۶) به نظرات پاسخ دهید

 

دریافت نظر از مردم فوق‌العاده چالش‌برانگیز است، با وجود لایک‌ها، به اشتراک‌گذاری‌ها و ... در شبکه‌های اجتماعی دیگر کمتر کسی برای شما نظر می‌نویسد. بنابراین نظرات فوق‌العاده ارزشمند هستند و می‌توان آن‌ها را بهترین نوع تعامل با مشتری معرفی کرد.

به همه‌ی نظرات پاسخ دهید، با آن‌ها رابطه‌ی دوستانه برقرار کنید و از این‌که زمان خود را صرف خواندن محتوای شما صرف کرده‌اند تشکر کنید.

لازم به ذکر است که تعداد نظر بیشتر کاربران دیگر را برای ارسال نظرات جدید تشویق می‌کند، پس سعی کنید نظرات بیشتری دریافت کنید.

 

۷) از سایت‌های رسانه‌ای کمک بگیرید

 

برای این‌که مخاطبان بالقوه‌ی بیشتری محتوای شما را بخوانند، باید شروع به توسعه‌ی روابط خود با رسانه‌ها کنید. رسانه‌ها مخاطبان بالقوه‌ی زیادی دارند که با شما آشنا نیستند  و در صورتی‌که محتوای خود را در آن‌جا منتشر کنید مخاطبان بالقوه‌ی شما زیادتر خواهد شد.

 

۸) محتوای خود را به شکل قالب‎های مختلف درآورید

 

شما هرگز نباید یک پست وبلاگی یا خبر برای کسب‌وکار خود منتشر کنید و سپس آن را رها کنید. هر پستی که ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه داشته باشد، به راحتی می‌تواند به فرمت‌های دیگری تبدیل شود.

چگونه؟ شما می‌توانید آن را به یک ویدیو، پادکست، اینفوگرافیک و ... تبدیل کنید. این فرمت‌ها مخاطب بیشتری دارند و راحت‌تر مطلب را به مخاطب می‌رسانند.

 

۹)‌ پست را برای ارسال در شبکه‌های اجتماعی زمان‌بندی کنید

 

اکثر کسب‌وکارها پست‌های خود را یک یا دو بار، درست بعد از انتشار به اشتراک می‌گذارند. شما باید پست‌های خود را در طی زمان‌های مختلف به اشتراک بگذارید تا دنبال‌کنندگان جدیدتان‌ نیز از آن پست‌ها آگاه شوند. به احتمال زیاد مقاله‌ی شما تا یک هفته از ارزش بسیاری برخوردار خواهد بود. اگر می‌خواهید به اشتراک‌گذاری مطالب را در روزهای آتی فراموش نکنید می‌توانید از زمان‌بندی‎ها استفاده کنید. به همین منظور همان لحظه که پست را منتشر کردید زمان‌بندی‌ها را انجام داده تا بعدا فراموش نکنید.

 

۱۰)‌ آنالیز کنید

 

درنهایت، به اعداد توجه کنید. تحلیل‌های وبلاگ‌تان به شما خواهد گفت که بیشترین ورودی شما از کجاست، صفحه‌ی شما چه میزان بازدید داشته، کاربران چه مدت زمانی را صرف بازدید از وبلاگ شما کرده‌اند و... .

از این اطلاعات می‌توان در استراتژی های آینده‌ی اشتراک‌گذاری مطالب استفاده کرد.