اگر به تازگی از سرویس‌های انتشار توزیع خبر استفاده کرده باشید، حتما شاهد تغییراتی در روند اجرای کمپین‌های خبری برای شرکتتان بوده‌اید. در این پست، به تغییرات و بهینه‌سازی‌های هیجان انگیزی که می‌تواند باعث درخشش بیشتر شرکتتان شود و روابط عمومی و بازاریابی شما را ارتقا دهد اشاره می‌کنیم:

 

بسته‌های رسانه‌های برتر:

به زودی سرویس جدید، رسانه های برتر در اخبار رسمی راه اندازی می شود. توسط این بسته‌ها می توانید علاوه بر استفاده از بسته های پایه انتشار و توزیع خبر، بسته رسانه‌های برتر همچون خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری با بالاترین بازخورد و بازدید را به بسته کمپین خبری خود بیافزایید و حداکثر میزان انتشار، بازنشر و تعامل با مخاطبان را با شرکتتان تجربه کنید. برای استفاده از این سرویس ابتدا باید یکی از کمپین‌های پایه غیر رایگان را انتخاب کنید و سپس در قسمت سرویس‌های افزوده، بسته رسانه‌ای رسانه‌های برتر خود را انتخاب کنید. 


بسته رسانه‌های برتر فناوری اطلاعات:

بسته رسانه های برتر تخصصی در کمپین های آنلاین خبری قرار گرفت. این بسته‌ها که در هفته قبل و به واسطه برگزاری نمایشگاه الکامپ، با بسته رسانه‌های برتر فناوری آغاز شد و هم اینک در دفتر روابط عمومی در دسترس است. در حال حاضر 2 بسته رسانه‌های برتر فناوری ایران، آماده سفارش دهی در سایت و انتشار اخبار شرکت شما علاوه بر رسانه‌های کمپین‌های پایه است. در این بسته‌ها همچون کمپین‌های پایه به طور پیش فرض اجازه لینک دهی با لینک‌های follow را نبسته‌ایم. در واقع این امر را به ساختار رسانه منتشر کننده متصل کرده‌ایم که اکثرا لینک‌های انتشار آنها follow هستند. (و بنابراین می‌توانید با هدف محدود سئو بر روی برخی کلمات کلیدی و حداکثر تا 3 لینک از این بسته‌ها استفاده کنید.)

 

سایر بسته‌های رسانه‌ای:

هیچ چیز بهتر از انتشار خبر و محتوا در رسانه‌ای نیست که مخاطب آن ارتباط مستقیم با شرکت شما دارد. برای این امر بسته‌های رسانه‌ای سبک زندگی متشکل از رسانه‌های برتر این حوزه در حال طراحی و قرارگیری در کمپین های خبری آنلاین است.

 

افزوده شدن 5 سایت جدید به کمپین‌های خبری پایه


در این مدت به رشد و بهینه‌سازی پکیج‌های پایه توزیع و انتشار خبر نیز توجه داشته‌ایم. به همین دلیل بدون افزایش قیمت، 5 سایت جدید را به کمپین‌های پایه اضافه کرده‌ایم تا برای شرکت‌هایی که به دنبال اجرای سریع و ارزان کمپین‌های خبری از قبل طراحی شده هستند، این بسته‌ها ارزشمندتر شود. با این سایت‌ها تعداد رسانه های همکار در انتشار خودکار اخبار شرکت‌ها به 73 رسانه رسیده است. در واقع با انتخاب هریک از کمپین‌های پایه (غیر رایگان)، می‌توانید مطمئن باشید، به سرعت و ارزان، مطلب شما در ده‌ها رسانه مختلف و در کمترین زمان به همراه لینک و عکس‌های داخل مطلب منتشر می شود. البته برای جلوگیری از اسپمینگ و لینک‌سازی با هدف سئو، لینک‌های داخل مطالب همچون قبل nofollow هستند (البته کاربر می‌تواند بر روی لینک‌ها کلیک کند و به سایت شما برود). هدف اصلی استفاده از سرویس اخبار رسمی، سئو نیست ولی اگر در کنار اجرای کمپین خبری، سئو و داشتن لینک‌های فالو برایتان مهم است، از بسته رسانه‌های برتر عمومی و تخصصی در کنار استفاده از کمپین‌های پایه استفاده کنید.

 

سایت‌های همکار جدید اینها هستند:


ایران اکونومیست: رسانه‌ای جذاب در حوزه اقتصادی که بسیاری  از مدیران مخاطب این رسانه‌اند.
آی تی زیرو وان (itZeroOne): رسانه‌ای جدید آما نوآورانه در حوزه تکنولوژی و فناوری با طراحی کاربر پسند.
فردا پلاس: رسانه‌ای جدید در حوزه اخبار عمومی و طراحی گرافیکی جذاب.
کافه دانش: رسانه‌ای جذاب در حوزه اخبار علمی و فرهنگی که جوانان و فرهنگیان از مخاطبان اصلی این سایت هستند.
پایگاه خبری واضح: رسانه‌ای نوین با ساختاری جدید مناسب برای گردآوری مجتمع اطلاعات و خبرها.

 

توسعه ویترین‌های خبری:

ویترین‌های خبری یکی از موثرترین ابزار دیده شدن اخبار شرکت‌ها است که در حال توسعه است. هم اینک ویترین‌های خبری اخبار رسمی در 50 سایت خبری نصب شده که در زیر یا کنار اخبار سایت‌ها نمایش داده می شود و کاربر با کلیک بر روی آنها به خبر منتشر شده شرکت در همان سایت یا سایت اخبار رسمی می‌رود. نمایش اخبار شرکت ها در ویترین خبری باعث پتانسیل نمایش بیشتر اخبار می‌شود. آمار بازدید خبر در این ویترین‌ها به صورت کامل در گزارش بازخورد کمپین خبری در قسمت مطالب منتشر شده قابل مشاهده است.

دو نمونه از این ویترین‌های خبری را می‌توانید در زیر ببینید:

 

لازم به ذکر است که ویترین‌های خبری برای اخبار منتشر شده رایگان قابل استفاده نیست.

 

خبر خوب برای انتشار رایگان خبر (و صد البته مقالات):


با بهبودهای انجام شده بر روی سئوی سایت خبری اخبار رسمی، هم اینک اخبار منتشر شده به صورت رایگان، پتانسیل بسیار بیشتری برای دیده شدن در نتیجه جستجوهای اینترنتی دارند. علاوه بر آن قابلیت انتشار اخبار در بخش خبری گوگل (Google News) که از قبل هم وجود داشت، با آپدیت جدید گوگل نیوز هماهنگ شد. این قابلیت‌ها در مجموع به بهبود همه جانبه میزان دیده شدن اخبار شرکت‌ها در فضای وب کمک کرده است. به زودی خبرهای هیجان انگیزی دیگری هم در مورد امکانات سرویس رایگان خواهید شنید.
همچنین دسترسی به انتشار خبر و مقاله تا 30 مطلب در ماه بالا رفته است و با این دسترسی می توانید مقالات، اخبار، آپدیت ها و سایر محتوایتان را به صورت مداوم در یک پایگاه خبری با استانداردهای خبری بالا منتشر و با مخاطب آن ارتباط برقرار کنید. قابلیت قرارگیری لینک در داخل اخبار هم می‌تواند، کاربران جدیدی را از داخل مطلب به سایت شما ارجاع دهد. (ورود به پایگاه خبری)

 

بهبود رابط کاربری دفتر روابط عمومی:


دفتر روابط عمومی جایی است که می‌تواند تمام فعالیت های خبری یک شرکت را در یک داشبورد نمایش دهد. به همین جهت، قابلیت افزودن و دعوت کردن از همکاران برای عضویت در دفتر روابط عمومی شرکت، بهبود یافته و قابلیت تعریف نقش و دسترسی به آن اضافه شده است. این به این معناست که یکی از همکاران شما می تواند، مطلب را وارد کند و دیگری آن را ویرایش کند، اما در نهایت کسی که دسترسی مدیر را دارد می تواند مطلب را منتشر و در رسانه ها توزیع کند.
همچنین با قابلیت پیش نمایش خبر قبل از انتشار، می توانید یک نگاه کامل و جامع از اینکه مطلب شما چگونه منتشر شود داشته باشید. برای ثبت‌نام و استفاده از امکانات دفتر روابط عمومی از این لینک اقدام کنید و برای مجموعه یا شرکت خود پروفایل بسازید.

دفتر روابط عمومی یا داشبورد اخبار رسمی

 

قالب‌های خبری جدید:

اگر با خبرنویسی آشنا نیستید، قالب‌های خبری می‌تواند راهگشای خوبی برایتان باشد. با این ابزار با پاسخ دادن به چند سوال، یک مطلب با استانداردهای رسانه‌ای تولید کنید و سریعا آن را منتشر کنید. با آپدیت جدید و بررسی نیاز کاربران، 5 قالب جدید برای شرکت در نمایشگاه‌ها و برگزاری رویداد به قالب‌های خبری اضافه شده است.

 

فاکتورهای استاندارد:


یکی از مشکلات شرکت‌ها در کار با اخبار رسمی، صدور فاکتور به نام شخص بود، که در آپدیت جدید این انتخاب برای صدور فاکتور به نام شخص حقیقی و یا حقوقی برای سفارش دهنده کمپین خبری پیش بینی شده است. با این فاکتورها، می‌توانید پروسه دریافت پیش فاکتور از سایت و تایید مدیر را برای خود ساده کنید. همچنین اگر شرکت شما پرداخت به صورت آنلاین ندارد، می‌توانید پرداخت خود را به صورت آفلاین (چک و کارت به کارت) انجام دهید و معادل آن کد اعتبار برای اجرای کمپین به صورت آنلاین و از طریق دفتر روابط عمومی دریافت کنید.

 

بهبود بخش گزارش‌ها:


قبلا در مورد بخش گزارش‌ها در یک پست کامل اطلاع‌رسانی کرده بودیم. قابلیت دانلود گزارش و ارسال آن به همکار، مشکلاتی داشت که در آپدیت جدیدمان برطرف شده است.

 

اگر تا به حال در اخبار رسمی، نخستین نیوزوایر ایران و پل ارتباطی شرکت‌ها و رسانه‌ها ثبت‌نام نکرده‌اید، می‌توانید به رایگان ثبت‌نام کنید و برای شرکت خود یک پروفایل بسازید. می‌توانید با کمپین‌های رایگان شروع کنید و یا یکی از کمپین‌های خبری آماده و پایه را استفاده کنید و نتایج آن را ببینید.

اگر هم در مورد سرویس‌های ما نیاز به مشاوره دارید با شماره 22886635 (10 خط) تماس بگیرید و یا به ایمیل [email protected] ایمیل بزنید. حتی می‌توانید به رایگان از مشاورین اخبار رسمی، ایده‌های خبری و برنامه‌ریزی کمپین خبری دریافت کنید.