تیم «اخبار رسمی»، در چندماه گذشته به شدت مشغول توسعه امکانات و بخش‌های جدید به سیستم خود بوده است تا امکانات بیشتری را برای توسعه روابط عمومی شرکت‌های عضو ایجاد کند. خوشحالیم به اطلاع برسانیم که امکانات جدید سیستم، شما را قادر می‌سازد تا به بهترین نحو محتوایی با کیفیت تولید کنید، آنها را توزیع کنید و بازتاب آنها را جمع‌آوری کنید. همه این کارهای برای این است که در رسانه‌ها بدرخشید.

 

۱- داشبوردی جدید: روابط عمومی شرکت در یک نگاه

 

داشبورد در سیستم ما، نام «دفتر روابط عمومی» را بر خود دارد که صفحه اول ورود شما به سیستم است و بعد از ثبت‌نام در سایت، و ثبت پروفایل شرکت جدید و انتخاب پلن اشتراکی، آن را مشاهده می‌کنید. در این صفحه یک نمای کلی از وضعیت فعالیت شما قرار داده شده است که می‌توانید ببینید چه خبرهایی را منتشر و توزیع کرده‌اید و بازتاب‌های جدید نام شما در رسانه‌ها چه بوده است (امکان جدید جمع‌آوری بازتاب‌ها را در زیر توضیح خواهیم داد). همین‌طور می‌توانید وضعیت اشتراک خود در «اخبار رسمی» را در یک نظر ببینید. (برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

 امکانات جدید دفتر روابط عمومی در داشبورد اخبار رسمی -پاییز ۹۳

 

۲- سفارش نگارش خبر

 

خبر و یا به طور کل یک محتوای خوب، بهترین چیزی است که می‌تواند باعث بازتاب خوب محتوایتان در رسانه‌ها شود. اگر در خبرنویسی مهارت ندارید، توسط فرم می‌توانید نگارش خبرتان را برون‌سپاری کنید. داشتن یک خبر رسمی مناسب و مطابق با استانداردهای رسانه‌ای، اثر بسیاری در میزان بازتاب اخبارتان در رسانه‌ها دارد. در تمامی مراحل، محتوای تولید شده بر طبق نظر و تایید شما خواهد بود و هیچ خبری بدون تایید نهایی شما، منتشر و توزیع نمی‌شود.

برای استفاده از این سرویس، بعد از کلیک بر روی دکمه «خبر رسمی جدید»، بر روی «سفارش نگارش مطلب» کلیک کنید.

 

سفارش تولید و نگارش محتوا در دفتر روابط عمومی اخبار رسمی

 

۳- امکان انتشار رایگان محتوا بر روی سایت «اخبار رسمی»

 

این امکان، امکان جدیدی نیست اما ظاهر و روندی جدید برای آن در نظر گرفته‌ایم. با این امکان قادرید تا اخبار و محتوای شرکت خود را به رایگان بر روی بخش خبری سایت «اخبار رسمی» منتشر کنید و از مزیت‌های حضور در یک رسانه نوآور بهره‌مند شوید. در این بخش، هر شرکتی دارای صفحه رسمی خود است و می‌تواند امکانات کاملی را در اختیار داشته باشد.

 

مشاهده بخش خبری «اخبار رسمی» و اخبار منتشر شده شرکت‌ها

 

برای انتشار محتوا بر روی بخش خبری «اخبار رسمی» -چه در پلن رایگان باشید و چه در پلن پیشرفته - کافی است بعد از اینکه محتوای خود را در صفحه «ارسال مطلب» قرار دادید، دکمه ذخیره و ادامه را بزنید و در صفحه بعد دکمه «تنها انتشار در اخبار رسمی» را انتخاب کنید.

 

 

انتشار رایگان محتوا در سایت خبری اخبار رسمی

 

۴- توزیع هدفمند بر اساس حوزه جغرافیایی

 

اگر می‌خواهید محتوای شما بیشترین بازتاب و بازخورد را در رسانه‌های یک استان خاص داشته باشد، با این امکان می‌توانید با نشریات و رسانه‌های محلی ارتباط برقرار کنید و مستقیما خبر خود را به آنها برسانید. توزیع بر اساس حوزه جغرافیایی به شما امکان می‌دهد اخبار رویدادها و یا کمپین‌هایی را که در یک استان خاص برگزار می‌شوند را در سطح رسانه‌های همان استان منعکس کنید. مطمئنا رسانه‌های محلی آن استان هم تمایل دارند تا اخبار مرتبط با منطقه خود را پوشش دهند و این امتیازی برای شماست تا بیشتر در آن رسانه‌ها دیده شوید یا مطمئن شوید خبر شما نهایت توزیع کامل را در آن استان داشته است.

 

 

توزیع محتوا بر اساس هدفمندی جغرافیایی در اخبار رسمی

 

 

۵- توزیع هدفمند بر اساس حوزه خبری

 

این قسمت یکی از جذاب‌ترین بخش‌های به روز رسانی سیستم بوده است. با انتخاب «توزیع هدفمند در رسانه‌های با پوشش سراسری» قادر خواهید بود، رسانه‌های خاص مرتبط با محتوای خود را انتخاب کنید. اگر محتوای شما در زمینه تکنولوژی است، رسانه‌های تکنولوژی مصرف کننده اصلی این محتوا خواهند بود و به همین صورت در حوزه‌های دیگر هم می‌توانید رسانه‌های هدف خود را انتخاب کنید. گفتنی است با انتخاب حوزه خبری، خبر شما دقیقا به بخش‌های مرتبط با خبر شما در رسانه‌های عمومی نیز ارسال می‌شود. مثلا اگر خبرگزاری خاصی در حوزه‌های بسیار مختلفی فعالیت می‌کند می‌توانید خبر خود را دقیقا به سرویسی که در آن رسانه مرتبط با خبر شما است، ارسال کنید. بازهم به عنوان مثالی بیشتر، اگر خبری در حوزه تکنولوژی دارید، خبر شما به سرویس تکنولوژی خبرگزاری ایسنا و خبرنگاران مرتبط در آن ارسال می‌شود و به سرویس‌های دیگر ارسال نمی‌شود. این امر باعث می‌شود تا خبرنگاران دیگر را با خبرهای غیر مرتبط Spam نکنیم.

 

توزیع هدفمند خبر و محتوا بر اساس حوزه خبری در اخبار رسمی

 

 

 

۶- مشاهده لیست رسانه‌های هدف

 

پس از انتخاب لیست رسانه‌ها بر اساس حوزه خبری و جغرافیای، می‌توانید لیست رسانه‌هایی که با این هدف‌مندی، خبر و محتوای شما برای آنها ارسال می‌شود را مشاهده کنید. این رسانه‌ها در اخبار رسمی ثبت‌نام کرده‌اند تا دریافت کننده محتوا بر اساس حوزه‌های خبری و جغرافیایی‌شان باشند.

 

لبیست رسانه‌های توزیع هدفمند محتوا در اخبار رسمی

 

 

۷- ویرایش و بهینه‌سازی پیشرفته محتوا

 

پس از انتخاب هدفمندی توزیع محتوایتان، می‌توانید ویرایش و بهینه‌سازی آن را به ما بسپارید. با انتخاب این سرویس، تیم محتوای ما، پس از بررسی و آنالیز دقیق محتوا و کلمات کلیدی، آن را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی خواهد کرد. همچنین محتوای شما از نظر ویرایشی و نگارشی به صورت دقیق بررسی می‌شود تا با بالاترین استانداردهای رسانه‌ای همخوان شود. اگر بر روی پلن پیشرفته «اخبار رسمی» هستید، این امکان برای شما به صورت پیش‌فرض بر روی تمام محتوای ارسالی شما اعمال خواهد شد و نیازی به پرداخت هزینه بابت آن نخواهید داشت.

 

بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو و ویرایش نگارشی و املایی مطلب در اخبار رسمی

 

۸- امکان مدیریت چندکاربره‌ی حساب یک شرکت

 

با این امکان جدید، قادر هستید تا فعالیت‌های روابط عمومی و خبری شرکت خود را به صورت مشارکتی در تیم خود انجام دهید. مثلا ممکن است فردی از تیم شما خبر را در داخل پنل «اخبار رسمی» به صورت پیش‌نویس ذخیره کند تا فردی دیگری از تیم شما، برای آن عکس آپلود کند و یا آن را نهایی کند. یا ممکن است بخواهید گزارش بازخورد اخبار را چند نفر در سازمان شما بتوانند مشاهده کنند. 

با افزودن فرد جدید، در داخل پنل کاربری شرکت خود، یک ایمیل دعوتنامه برای آن فرد ارسال می‌شود تا در «اخبار رسمی» ثبت‌نام کند و سپس به پنل شرکت شما به طور خودکار افزوده شود. همچنین می‌توانید برای آن فرد سطح دسترسی تعیین کنید تا نتواند بدون اجازه شما (مدیر حساب) درخواست انتشار ارسال کند. 

 

افزودن کاربران به مدیریت حساب شرکت در پنل اخبار رسمی

 

 

۹- مدیریت روابط عمومی و محتوای چند شرکت از داخل یک حساب

 

با این امکان جدید، قادر هستید تنها با یک بار ثبت‌نام و ساخت حساب در اخبار رسمی، برای چندین شرکت پروفایل جداگانه بسازید و امور روابط عمومی و محتوای همه را از داخل یک پنل انجام دهید. کافی است برای انجام امور هر شرکت، از داخل پنل خود از شرکتی به شرکتی دیگر سوییچ کنید. این کار را هم می‌توانید با کلیک بر روی فلش کوچک کنار نام شرکت خود انجام دهید، اگر چندین پروفایل برای شرکت‌های مختلف دارید، نام آنها را در زیر این فلش کوچک خواهید دید. این سوییچ از یک شرکت به شرکت دیگر را می‌توانید از طریق وارد شدن به قسمت «شرکت‌های من» نیز انجام دهید. با سوییچ کردن به هر شرکت، کلیه تنظیمات همان شرکت برای شما در همان لحظه Load می‌شود و هیچ اختلال و تداخلی با حساب شرکت‌های دیگر نخواهد داشت.

این امکان بهترین ابزار برای مشاوران روابط عمومی، مدیران بازاریابی چندین شرکت و یا آژانس‌های تبلیغاتی است تا حساب‌های چندین شرکت را بدون نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور برای تک تک آنها، مدیریت کنند.

 

 افزودن کاربران به مدیریت حساب شرکت در پنل اخبار رسمی

 

 

۱۰- بخش گزارش‌ها (مانیتورینگ و پایش رسانه‌های آنلاین)

 

با این امکان به صورت در لحظه (Real Time)‌ قادر هستید تا بازتاب نام خود در همه رسانه‌های آنلاین - از سایت‌های خبری گرفته تا وبلاگ‌ها و رسانه‌ها اجتماعی - را مشاهده کنید. این تکنولوژی به کار گرفته شده توسط اخبار رسمی، یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های پایش رسانه (Media Monitoring)‌ است که می‌تواند وضعیت بازخورد نام شرکت شما را در رسانه‌ها انعکاس دهد. این که بدانید در مورد شما چه رسانه‌های نوشته‌اند و یا در مورد شما در رسانه‌های اجتماعی چه گفته می‌شود، یکی از مهم‌ترین نیازهای هر شرکت است تا بتواند فعالیت‌های رسانه‌ای خود را به صورت هدفمند انجام دهد. اگر در مورد شما در رسانه‌ها چیزی گفته نمی‌شود نیز نشانه دیگری است که باید با تولید محتوای خوب و توزیع هدفمند آنها، حضور خود را در رسانه‌ها توسعه دهید. این کار را می‌توانید با نگارش و توزیع محتوا از طریق اخبار رسمی انجام دهید و بلافاصله بازتاب‌های جدیدی از خود ایجاد کنید. 

در بخش پایش رسانه‌های اجتماعی، سیستم ما در حال حاضر بر روی فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس کار می‌کند و در تلاشیم تا رسانه‌های دیگر اجتماعی را هم اضافه کنیم. 

در بخش پایش رسانه‌های آنلاین نیز، بیشترین پوشش را از نظر جستجو در اختیار شما قرار می‌دهیم تا مطمئن شوید اشاره به اسم شما را در هیچ رسانه‌ای نادیده نگرفته‌ایم. به زودی قادر خواهید بود توسط تکنولوژی تحلیل محتوا، از اینکه کدام رسانه به طور مثبت، کدام به طور منفی و کدام به طور خنثی در مورد شما مطلب نوشته‌اند نیز مطلع شوید. با کلیک بر روی هر لینک، قادر هستید، وارد سایت مورد نظر شوید و بازخورد نام خود را مشاهده کنید.

این امکان پایش رسانه‌ای، تنها برای حساب‌های پیشرفته فعال است و حساب‌های رایگان از این امکان بهره‌مند نیستند.

 

سیتسم پایش رسانه ای و تحلیل بازخورد خبر در اخبار رسمی

 

 

 

۱۱- توزیع بین المللی خبر

 

از این به بعد، می توانیم اخبارتان را به بیش از 700 هزار رسانه جهانی ارسال کنیم و با بازخورد آن را در این رسانه ها، اعتبار بین المللی برای برند و شرکت خود ایجاد کنید. توزیع اخبار بین المللی توسط اخبار رسمی بازخوردهای قابل توجهی در یاهو، رویترز و فوربس داشته است. ترجمه اخبار شرکت شما به زبان های مختلف، انتخاب حوزه های خبری مناسب توزیع، حوزه های جغرافیایی مرتبط و ارسال به هزاران رسانه جهانی و در نهایت ارائه گزارش بازخورد، از جمله خدمات ما در این سرویس است.

 

 توزیع بین المللی اخبار به صورت تضمینی

 

۱۲- پروفایل جدید شرکت

 

دسترسی آسان شما به آنچه که در حین انجام کار با پنل اخبار رسمی دارید، از جمله بروزرسانی های جدید ما برای استفاده بهتر از سرویس ها برای شرکت ها و سازمان ها است.

 

 پروفایل جدید شرکت ها

 

۱۳- نمایش تمام اخبار در گوگل نیوز Google News

 

جهت بهتر دیده شدن اخبار شما، تمامی خبر های منتشر شده بر روی وب سایت خبری اخبار رسمی، بر روی گوگل نیوز ایندکس شده و در بخش ویژه خبری آن قابل مشاهده است. این امر پس از تامین تمامی استانداردهای خبری و محتوایی و فنی گوگل نیوز صورت گرفته و به این وسیله، بخش خبری سایت اخبار رسمی، یکی از معدود رسانه های ایران است که اخبار آن در این رسانه معتبر دیده می شود و در نتیجه اخبار شما بیشترین بازخورد را در این موتور جستجو خواهد داشت.

برای مشاهده این اخبار از لینک زیر استفاده کنید.

مشاهده اخبار منتشر شده در بخش خبری اخبار رسمی در گوگل نیوز

 

 نمایش تمام اخبار در گوگل نیوز

 

۱۴- رونمایی از اتاق خبر ویژه خبرنگاران

 

پنل ویژه خبرنگاران که می توانند اخبار مورد علاقه خود را انتخاب و مشاهده نمایند. تمامی رویدادهای مرتبط با حوزه فعالیت آنان در این بخش اطلاع رسانی می شود. با امکان اتاق خبر اخبار رسمی، رسانه ها و خبرنگاران کشور می توانند به طور سریع اخبار موثق و منتشر شده توسط خود این شرکت ها را از طریق ابزار انتخابی خود دریافت کنند.

اتاق خبر امکانات ویژه ای را برای خبرنگاران از جمله، انتخاب حوزه های خبری، انتخاب حوزه های جغرافیایی اخبار و زمان های دریافت را در اختیار خبرنگاران و رسانه های کشور قرار می دهد.

لینک ثبت نام در اتاق خبر

 

 رونمایی از اتاق خبر ویژه خبرنگاران

 

۱۵- سفارشی‌سازی دریافت محتوا توسط خبرنگاران

 

تنها مطالبی را دریافت کنید که در حوزه تخصصی شماست ! هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید از بخش تنظیمات اتاق خبر، حوزه های جغرافیایی و خبری خود را ویرایش نمایید. ابن امکان یکی از مزایای ویژه ثبت نام در اتاق خبر است که در بالا ذکر شد.

 

 سفارشی‌سازی دریافت محتوا توسط خبرنگاران

 

۱۶- صفحه ثبت‌نام جدید

 

چه خبرنگار و رسانه باشید چه شرکت یا سازمان، براحتی می توانید مسیر کوتاهی را برای رسیدن به پنل مورد نظر و استفاده از خدمات اخبار رسمی طی نمایید.

لینک صفحه ثبت نام جدید

 

  سفارشی‌سازی دریافت محتوا توسط خبرنگاران

 

۱۷- رفع اشکالات و باگ‌های کار با سیستم

 

اشکالات و باگ های موجود در سامانه قبلی، به طور کامل رفع گردید و امید است که در ادامه نیز، با کمترین باگ و مشکل بتوانیم سرویس ها را به شما عزیزان ارائه دهیم.