پوشش رسانه‌ای و منتشر کردن اخبار کسب وکارها ابزاری جادویی برای افزایش ترافیک وب‌سایت شما نیست، اما این موضوع به معنی مفید نبودن پوشش رسانه‌ای برای کسب‌وکار شما نیست. کاملا برعکس، پوشش رسانه‌ای برای کسب‌وکار شما فوق‌العاده است و بزرگترین فایده‌ی آن افزایش فروش آنلاین شما است. درحالی‌که ممکن است افزایش ترافیک برای سایت شما را نیز در پی داشته باشد، اما این موضوع در مرتبه‌ی دوم قرار می‌گیرد.

 

۱) اخبار خود در رسانه‌های معتبر را در صفحه‌ی اصلی سایت به معرض نمایش بگذارید.

آیا تا به حال از این حقیقت شگفت‌زده نشده‌اید که امروزه خرید لوازم مورد نیاز از طریق اینترنت از افرادی که تا به حال ندیده‌اید، به اتفاقی معمول تبدیل شده است. مبالغ بسیاری در این خریدها رد و بدل می‌شود، بدون آن‌که افراد یکدیگر را ببینند

چگونه افراد به صورت آنلاین تصمیم می‌گیرند که به شما اعتماد کنند؟ آیا با یکبار امتحان شما و خرید از شما به این نتیجه می‌رسند که شما قابل اعتماد هستید؟

در این دنیای پر از شک و تردید، بازدیدکننده‌های جدید وب‌سایت شما ناخودآگاه به دنبال سرنخ‌هایی می‌گردند که به شما اعتماد کنند. نمایش پوشش‌های رسانه‌ای در صفحه‌ی اصلی وب‌سایت شما این حقیقت را بازگو می‌کند که رسانه‌ها اعتبار شما را تضمین می‌کنند‌‎‌.

در نهایت، انسان‌ها اعتماد زیادی به توصیه‌نامه‌ها و نظرات دیگران درباره‌ی شما دارند. اگر مشتریان شما لوگوی یکی از شرکت‌های مهم را در وبسایت شما ببینند، که آن شرکت را می‌شناسند و یکی از طرفداران ‌آن به حساب می‌آیند، با دیدن لوگوی آن احساس آرامش به این افراد دست خواهد داد و مطمئنا زودتر به شما اعتماد خواهند کرد.

 

۲) پوشش رسانه‌ای مرتبطی برای اثبات رسانه‌های اجتماعی به صفحات محصول اضافه کنید.

مردم نمی‌خواهند که صرفا بر مبنای اعتماد از شما خرید کنند؛ بلکه آن‌ها نیاز دارند که کار شما را بپسندند. درحالی‌که ممکن است این طور به نظر برسد که بحث پسندیدن یک مساله‌ی شخصی است، اما اثبات اجتماعی نقش بزرگی در این انتخاب و سلیقه دارد.

حتی اگر فرد تنوع طلبی نباشید، همواره برخی استانداردها از سوی جامعه به شما تحمیل می‌شود. به عنوان مثال، در هر دوره‌ای باورهای مختلفی در زمینه‌ی پوشش ظاهری ایجاد می‌شود. ممکن است شما چند سال پیش پوششی را برای خود ترجیح می‌دادید که احتمالا امروز آن را نپسندید. این همان استاندارهای اجتماعی است که بر پوشش شما تاثیر می‌گذارد.

این موضوع در پوشش‌های رسانه‌ای نیز رخ می‌دهد. پوشش رسانه‌ای قابلیت این را دارد که حس علاقه و باور به محصولات شما را افزایش دهد.

 

۳) خبر پوشش رسانه‌ای خود را ترویج کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است مرتکب آن شوید این است که پس از پوشش رسانه‌ای فعالیتی انجام ندهید. برخی افراد حتی به این موضوع فکر هم نمی‌کنند که می‌توانند پس از پوشش رسانه‌ای طرفداران خود را باخبر سازند.

این کار فرصتی است که در هر صورت می‌بایست به دست ‌آورید، زیرا ترویج خبر به افراد مرتبط می‌تواند باعث تعامل قوی‌تری میان مخاطبان شما و برندتان شود و علاقه مشتری و فروش را افزایش دهد. طی این روند مشتریان بالقوه‌ی شما به مشتریان بالفعل تبدیل خواهند شد.

 

با توجه به نکات بالا و جدی گرفتن پوشش رسانه‌ای در کسب‌وکار خود تاثیر قابل توجه ‌آن را در فروش‌های اینترنتی خود به عینه خواهید دید و در ادامه متوجه افزایش ترافیک سایت خود خواهید شد. سعی کنید با این کار به مشتریان خود این اطمینان را بدهید که شما اولین کسی هستید که قادر به انجام این کار است و نیاز وی را به خوبی برطرف خواهید کرد.