بسیاری از افراد هستند که هنوز هم سر از کار روابط عمومی ها در نمی آورند و یا حتی وظایف این افراد را به خوبی نمی‌دانند. بعضی‌ها فکر می‌کنند روابط عمومی تنها برای پوشش اخبار شرکت‌ها بکار می روند. اما باید بگوییم که این تنها یکی از راهکارهای استفاده از روابط عمومی‌هاست. شما با استفاده از روابط عمومی می‌توانید فالوورهای خود در شبکه‌های اجتماعی را افزایش داده و پربیننده شوید.

مطمئنا ارتباط با رسانه‌ها یکی از مهمترین اجزاء روابط عمومی است. اما این تمام کار یک روابط عمومی نیست. قطع به یقین روابط عمومی یکی از مهمترین نقش‌ها را در سازمان بازی می‌کند که از وظایف آن می‌توان به حفظ اعتبار شرکت، کنترل بحران‌های خارج سازمانی، ایجاد بسترهای سالم مالی، معرفی محصول و خدمات جدید و تعامل با مشتریان اشاره کرد.

پیش از اینکه بازاریابان از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای بالابرد سطح اثربخشی برنامه‌های خود استفاده کنند، این روابط عمومی‌ها بودند که شبکه های اجتماعی را کشف کردند و از آن  برای پیش برد اهداف اطلاع رسانی خود استفاده کردند و شبکه‌هایی همچون توییتر، فیسبوک، لینکدین و اینستاگرام را برای تعامل هرچه بیشتر با مشتریان مورد استفاده قرار دادند.

در واقع نوع نگاه روابط عمومی به ابزار اطلاع رسانی جمعی برای ارتباط بیشتر با مخاطبان برند، باعث شده همیشه در حوزه اطلاع رسانی پیشرو باشند و حضور فعال‌تری در جامعه مخاطبان هدف داشته باشند.

امروزه بسیاری از برندها و کمپانی‌ها از شبکه های اجتماعی به عنوان وسیله‌ای برای اطلاع رسانی استفاده می‌کنند. این ابزار رایگان به شما در حضور فعال و مستمر کمک می‌کند. البته برای داشتن پوشش گسترده در شبکه های اجتماعی نیاز به داشتن صفحاتی پربیننده دارید تا بتوانید از طریق آنها برند خود را در ذهن مشتری بهتر جایگذاری کنید.

اگر در شبکه های اجتماعی هنوز آنگونه که باید و شاید عرض اندام نکرده‌اید باید از ابزار مختلفی برای اطلاع رسانی در مورد وجود شبکه های اجتماعی خود به جامعه هدف استفاده کنید. برای اینکار می‌توانید از تبلیغات و بنرهای تبلیغاتی در جاهای مختلف سطح وب انجام دهید اما تبلیغات به دلیل ماهیتی که دارد معمولا با دید و نگرش بعضا منفی کاربران مواجه خواهد شده و اثربخشی پایینی خواهد داشت.

شما با استفاده از رسانه‌های رسمی و ارسال خبر رسمی می‌توانید به 2 هدف مهم دست یابید. با استفاده از خبر رسمی هم در مورد برند خبرسازی خواهید کرد و هم در مورد شبکه های اجتماعی خود اطلاع رسانی می‌کنید تا مخاطبان و طرفداران شما بتوانند از خبر توزیعی شما به حساب کاربری شما در شبکه های اجتماعی دست پیدا کنند. در واقع شما با این کار و با استفاده از ابزار روابط عمومی خبر مربوط به شبکه های اجتماعی خود را در سطح گسترده‌ای منتشر کرده و اطلاع رسانی خواهید کرد.

معمولا کار انتشار اخبار از طریق رسانه‌ها یا بوسیله ارتباط مستقیم صورت می‌پذیرد و یا از طریق رابط های رسمی خبر انجام می‌شود. بدلیل هزینه بالای مالی ارتباط مستقیم با رسانه‌ها و همچنین پوشش کم اخبار رپورتاژی که توسط رسانه منتشر می شوند، بازخورد این گونه اخبار با سطح پایینی روبه رو خواهد بود. اما استفاده از رابط های رسمی خبر کمک می‌کند تا کار اطلاع رسانی در سطح بسیار گسترده‌تری صورت پذیرفته و هزینه اندکی را متوجه صاحبان کسب و کار کند. اخبار رسمی به عنوان اولین و تنها رابط رسمی خبر در ایران به شما در انتشار اخبار در مورد شبکه های اجتماعی کمک کرده و فالوورهایتان را افزایش می‌دهد. اگر رویای بزرگی دارید، الان وقتش هست، پس شروع کنید.