ایجاد یک برنامه بازاریابی و روابط عمومی منسجم، اساس و بنیان راهی برای موفقیت شرکت است. البته راه‌اندازی این برنامه برای سازمان و شرکت شما هزینه‌بر خواهد بود مخصوصا اگر یک استارتاپ تازه‌کار باشید. در این حالت بهتر است برای صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه‌های شرکت از چند ترفند مهم و کارآمد استفاده کنید. با استفاده از این راهکارها خواهید توانست فروش خود را افزایش داده و آگاهی بیشتری به مخاطبان در مورد خود بدهید.

اگر محصول خوب و بدردبخوری را به بازار عرضه کرده باشید که قشر وسیعی می‌توانند از آن منتفع شوند، اما کسی از شما و محصول/خدمت تان خبری نداشته باشد و یا آگاهی از آن کم باشد، نخواهید توانست فروش خوبی را تجربه کنید و به اهداف مشخص شده خود برای فروش دست یابید. در این جاست که یک برنامه روابط عمومی منسجم می‌تواند اخبار شما را به گوش همگان رسانده و در مورد شما و فعالیت کاری‌تان خبررسانی کند.

شما با استفاده از بازاریابی خواهید توانست روش‌هایی نوینی برای دست‌یابی به مشتریان بالقوه بیابید و به افرادی دست پیدا کنید که احتمالا به محصول/خدمت شما علاقه‌مند باشند و به آن احساس نیاز کنند. این کار از طریق بازوی پرقدرت روابط عمومی صورت خواهد پذیرفت. با استفاده از سرویس‌های روابط عمومی می‌توانید خبرهایی که حاکی از نقاط قوت شماست را به دست عموم برسانید و یا برای مقابله با موج‌های منفی و تهدید کننده‌ای که در رسانه‌ها در مقابل کسب و کارتان بوجود آمده‌اند قد علم کنید. در ادامه 4 اصل مهم برای روابط عمومی کم هزینه را برای شما برمی شمریم:

 

از ایمیل برای بروزرسانی اطلاعات مشتریان استفاده کنید

ایمیل یکی از روش‌های درست و خوبی است که با استفاده از آن خواهید توانست مشتریان را در مورد محصولات جدید و بروزرسانی‌های سیستم و شرکت خود باخبر سازید. البته بدلیل حجم بالای ایمیل‌های کم اهمیت و بعضا اسپم که روزانه مشتریان دریافت می‌کنند باید سعی کنید در ایمیل‌های خود تمایز بوجود آورید. این تمایز از طریق جذاب کردن ایمیل‌های شما بوجود خواهد آمد. شما برای شروع و استفاده از سرویس ایمیلی می‌توانید کار خود را با ارسال خبرنامه‌های هفتگی و یا ماهانه آغاز کنید. با این کار اخبار شرکت خود را بصورت مداوم و طبق یک زمان بندی مشخص برای همه مخاطبان و مشتریان ارسال می‌کنید و آنها را در جربان امور قرار می دهید.

 

از آژانس‌های روابط عمومی و نیوزوایرها استفاده کنید

آژانس‌های روابط عمومی و نیوزوایرها رابط های رسمی خبری هستند که کمک می‌کنند از طریق آنها اخبار با یک استاندارد درست خبری و با محتوای باکیفیت بدست رسانه‌های آنلاین رسیده و اخبار شما منتشر شوند. با این کار هم در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید و هم در مدت زمان کوتاهی به طیف وسیعی از رسانه‌ها و مخاطبان دست خواهید یافت. در این راستا اخبار رسمی به عنوان اولین نیوزوایر بین المللی ایران و رابط رسمی اخبار شرکت‌ها می‌تواند به شما کمک کند. برای استفاده ثبت نام کنید.

 

از قدرت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

شبکه‌های اجتماعی بستری را برای همه بوجود آورده که از طریق آن بتوانند بصورت مستقیم با کاربران، طرفداران و مخالفان برند و شرکت در ارتباط باشند. شما از طریق این پلت فرم رایگان می‌توانید براحتی صدای مخاطبان خود را بشنوید و با آنها در تعامل دوسویه باشید و در نتیجه از این طریق خواهید توانست سطح درگیری کاربر را با خود بالا ببرید. در واقع استفاده از شبکه‌های اجتماعی دیده شدن شما را در بین جامعه هدف بالا برده و یک سر و گردن از بقیه بالاتر خواهید ایستاد.

 

از بلاگ و بلاگ نویسی استفاده کنید

استفاده از بلاگ به عنوان رسانه‌ای مستقل برای انتشار اخبار و محتوای مرتبط با کار شما کارآمد و مفید خواهد بود، چرا که با ارسال محتوای مناسب و طبق برنامه می‌توانید به رشد کسب و کار خود کمک کرده و از آن به عنوان رسانه‌ای برای انتشار اخبار خود استفاده کنید. در صورت استفاده از این روش، افراد خواهند توانست براحتی به شما و محتوای شما دسترسی پیدا کنید.