هیچ‌گاه الگوی واحدی برای همه‌ی دیدگاه‌های بازاریابی وجود ندارد و همین باعث شده که بازاریابی جزء سخت‌ترین کارهای دنیا باشد. به همین دلیل اغلب بازاریابان دچار اشتباهاتی می‌شوند که تمام استراتژی‌های آن‌ها را به باد می‌دهد. اشتباهات اغلب یکی هستند چون معمولا افراد از مسیرها و استراتژی‌های مشابهی استفاده می‌کنند. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم 5 اشتباه بازاریابی را معرفی کنیم اغلب بازاریابان مرتکب آن می‌شوند. در بازاریابی تنها چیزی که واقعاً اهمیت دارد مشتری است، این‌که او چه کسی است؟ کجاست؟ چه می‌خواهد؟ پاسخ چنین پرسش‌هایی استراتژی‌ بازاریابی شما را شکل می‌دهد. در حین طراحی استراتژی بازاریابی خود مراقب باشید که اشتباهات زیر را مرتکب نشوید.

پرش سریع به سمت بازاریابی رابطه‌ای

هنگامی که برای اولین بار شروع به فروش چیزی می‌کنید، مشتریان نمی‌توانند به راحتی به شما اعتماد کنند. برای جلب اعتماد آن‌ها می‌بایست از افرادی استفاده کنید که از قبل با مشتریان شما رابطه داشته و مورد اعتماد آن‌ها بوده‌اند. از این طریق می‌توانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید. اما قبل از این که شروع به استفاده از بازاریابی رابطه‌ای کنید می‌بایست افرادی که با مخاطبان هدف شما در ارتباط هستند و نفوذ خوبی دارند را شناسایی کنید، روابط خود را با آن‌ها توسعه دهید و سپس شروع به استفاده از بازاریابی وابسته کنید.

به روزرسانی‌‌های نامرتبط در رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌ی اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی کسب‌وکارها هستند. باید سعی کنید در این رسانه‌ها اعتماد مشتریان خود را جلب کنید و روابط درستی با مخاطبان و کاربران برقرار کنید. و به آن‌ها دید و باور درستی از خود و اهدافتان بدهید. سعی کنید با استفاده از تصاویر مناسب مشتریان را تحت تأثیر قرار داده و با این کار فالوورهای بیشتری جذب کنید.

همه‌ی پست‌های شما باید در یک راستا بوده و هدفمند نوشته شوند، به طوری‌که هر پست، مکمل و تائیدکننده‎‌ی گفته‌های قبلی تان باشد.

برای انجام کارهایی که تخصص کافی ندارید، متخصصان حرفه‌ای استخدام کنید

چیزهایی راجع به کسب‌وکار وجود دارد که موجب می‌شود افراد باهوش نیز احساس ضعیف در مقابل آن کنند. مثل این است که باید زبان خاص کسب‌وکار را بلد باشید. متخصصان می‌توانند به آسان‌ترین شکل ممکن پایه و اساس کسب‌وکار را به شما آموزش دهند و شما را با الفبای این کار آشنا کنند. پس بهتر است تا جای ممکن به متخصصان این فرصت را بدهید که تجربه‌های‌شان را در اختیارتان قرار دهند، تا شما را از خطر احتمالی شکست کسب‌وکارتان نجات دهند.

توجه نکردن به نزدیک‌ترین آشنایان

سعی کنید محصولات خود را در اختیار آشنایان قرار دهید. چرا که آن‌ها می‌توانند بهترین نوع تبلیغات میدانی برای شما باشند. این افراد جزو کسانی هستند که به شما اعتماد دارند و می‌توانند بهترین پل ارتباطی میان شما و مشتریانتان باشند و این اعتماد را در مشتریان خلق کنند.

عجله کردن

صبر کردن به این معنی نیست که هیچ‌کاری انجام ندهید. بلکه به این معنی است که برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رفتن به مرحله‌ی بعدی انجام دهید . همیشه بعد از ارائه‌ی محصولات و خدمات خود مدتی صبر کنید تا نتایج آن را به آرامی ببینید.