اطلاعیه ‎‌های خبری از جنبه‌های گوناگون برای کسب‌وکارها ارزشمند هستند؛ چرا که از طریق آنها می توان در معرض دید برندها قرار گرفت، مشتریان بالقوه را افزایش داد و سرمایه گذاران جدید را جذب کرد. آیا می‌دانید که مطبوعات می‌توانند به کمک کلمات کلیدی خاص و لینک دادن به وب‌سایت، رتبه سایت شما را در گوگل بهبود بخشند؟ با این وجود بسیاری از افراد به هنگام تهیه‎‌ی اطلاعیه‌ های خبری و معرفی محصولات دچار اشتباهاتی می‌شوند که ما در این مطلب سعی می‌کنیم تعدادی از این اشتباهات را مورد بررسی قرار داده و راه‌های جلوگیری از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 

۱) عدم لینک‌دهی به وب‌سایت اصلی خود

 

بسیاری از کسب‌وکارها در اطلاعیه های خبری خود تنها به وب‌سایت اصلی‌شان لینک می‌دهند. اما تا جایی که می‌توانید داخل اطلاعیه های خبری به صفحات داخلی خود لینک بدهید. دربافت لینک‌های زیاد روی سئوی وب‌سایت‌ تاثیر بسیاری داشته و به میزان چشمگیری سبب بهبود رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو خواهد شد.

 

۲) فراموش کردن انکر تکست‌ها 

در مورد قبلی به لینک دادن اشاره کردیم، اما لینک دادن اصول و قواعد خاص خود را دارد. این لینک‌ها نه تنها کاربران را به سمت وبلاگ شما هدایت می‌کنند بلکه برای موتورهای جستجو نیز بسیار مهم هستند و گوگل از طریق آن‌ها دقیقاً متوجه می‌شود که آدرسی که به آن مراجعه می‌کند راجع به چیست. بنابراین در اطلاعیه های خبری خود تنها لینک دادن کافی نیست بلکه متنی که برای هر لینک استفاده می‌کنید باید دقیق و اصولی انتخاب شود.

به عنوان مثال، استفاده از کلماتی مثل این‌جا کلیک کنید و یا از طریق این لینک صحیح نیست و باید به جای آن‌ها از کلمات صحیح و هدفمند استفاده کنید، کلماتی که گوگل شما را با بشناسد و به مخاطبان هدف‌تان نشان دهد.

 

۳) استفاده از کلمات کلیدی نامفهوم

 

استفاده از کلمات نامفهوم کلیدی هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران بی‌معنی و بی‌ارزش است. استفاده از کلمات پراستفاده در تیتر نیز ممکن است به دلیل تکرار در سایت‌های دیگر به وب‌سایت شما آسیب برساند. بنابراین سعی کنید از کلمات کلیدی ارزشمند و غنی در محتوای سایت خود استفاده کنید.

از طریق ابزارهای مختلف مثل گوگل ترندز کلماتی که برای کاربران ارزشمند هستند و بیشتر جستجو می‌شوند را بیابید و سعی کنید اطلاعیه‌ی مطبوعاتی شما در همین حوزه باشد.

 

۴) قرار دادن مطالب چندرسانه‌ای داخل اطلاعیه های خبری

 

اگر مطلب شما شامل المان‌های چندرسانه‌ای است و احساس می‌کنید که وجود آن در مطلب شما ضرورت دارد بهتر است که آن را در وب‌سایت خود آپلود کنید و در صورت نیاز در اطلاعیه مطبوعاتی خود به جای آوردن آن به وب‌سایت خود لینک دهید. اگر مردم به خاطر این المان‌های چند رسانه‌ای به جای لینک دادن به وب‌سایت شما به اطلاعیه‌های مطبوعاتی‌تان لینک دهند ارزش کمتری خواهد داشت. از طرفی نشر المان‌های چندرسانه‌ای در اطلاعیه‌های مطبوعاتی هزینه زیادی نیاز دارد و رعایت این نکته می‌تواند هزینه‌های سربار شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

۵) فراموش کردن توزیع محتوا در وبلاگ رسمی خود

 

اطلاعیه‌های مطبوعاتی می‌توانند پست‌های وبلاگی فوق‌العاده‌ای باشند. بنابراین بهتر است آن‌ها را در وبلاگ خود نیز منتشر کرده و این محتوای مهم را در اختیار مخاطبان وبلاگ خود قرار دهید. علاوه براین، پست مربوطه را در کانال‌های توزیع مختلف پخش کنید تا در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرید.