گوگل تمام کارهای خود را با یک روال عادی و یکسان انجام نمی‌دهد و هر از چند گاهی تغییراتی را در الگوریتم‌های خود اعمال می‌کند. اگر کسب و کار شما اهمیت زیادی به رتبه‌بندی نتایج جستجو می‌دهد لازم است اطلاعاتی در مورد الگوریتم های گوگل به دست آورید. در این مطلب اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در کسب و کار خود بتوانید موفق شوید.

 

قانون اول: اگر اصول فعلی و الگوریتم های گوگل تغییر کنند، باید چه کنیم؟

 

اگر از گوگل یا سایر موتورهای جستجو استفاده می‌کنید این سوال می‌تواند کمک به سزایی به شما بکند. از هر ابزاری که استفاده می‌کنید باید از پشتیبانی آن آگاه باشید تا بتوانید رتبه‌بندی سایت خود را در جستجو تغییر دهید.

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر یکی از ابزارهای کنونی وجود نداشت و یا از بین برود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا تدابیری برای این موضوع اندیشیده‌اید که در صورت از بین رفتن یا عدم پشتیبانی هر یک از ابزارهای موجود مشکلات کسب و کار خود را به سادگی رفع کنید؟

به عنوان مثال اگر بازاریابی اینترنتی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی خود انجام می‌دهید، آیا به این فکر کرده‌اید که اگر هر یک از این شبکه‌های اجتماعی از بین بروند یا نتایج جستجوی گوگل یا پرداخت به ازای کلیک دچار تغییراتی شود چه اتفاقی برای کسب و کار شما می‌افتد؟

به عنوان یک کسب و کار موفق همواره باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که در صورت در دسترس نبودن هر یک از برنامه‌ها و ابزارهای فعلی چگونه می‌توانید اهداف کسب و کار خود را پیش ببرید تا دچار رکود یا شکست نشود.

 

قانون دوم: گوگل تعهدی به کسب و کارها ندارد

 

رتبه‌بندی سایت‌ها در موتورهای جستجو یک حق مدنی نیست. هیچ یک از موتورهای جستجو تعهدی نسبت به پیدا شدن محتوای شما در نتایج جستجو ندارند. موتور جستجوی گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گوگل در زمینه‌ی درآمد حاصل از تبلیغات نیز تعهد خاصی ندارد و ممکن است به هر دلیلی این سرویس در هر زمانی قابل دسترس نباشد.

بسیاری از ما چون تلاش زیادی برای بالا آوردن سایت خود در نتایج موتور جستجو انجام داده‌ایم خود را مستحق هر خدماتی می‌دانیم اما این انتظار درستی نیست.

هر چند بسیاری از کسب و کارها با تغییر سیاست‌ها و قوانین گوگل دچار مشکلات فراوانی می‌شوند اما این نکته را هرگز نباید فراموش کنید که این موتور جستجو هیچ تعهد و دینی نسبت به کسب و کار شما ندارد.

 

قانون سوم: هیچ لزومی ندارد حتما براساس خواسته‌های گوگل عمل کنید

 

در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید نباید این موضوع را فراموش کنید که شما برای گوگل کار نمی‌کنید. این موتور جستجو نیز انتظار ندارد استراتژی کسب و کار شما بر اساس الگوریتم‌های آن تنظیم شود.

هر چند گوگل امروزه یکی از غول‌های اینترنتی جهان است اما تدوین استراتژی بر اساس سیاست‌ها و الگوریتم‌های آن کار صحیحی نیست. زیرا هر لحظه ممکن است سیاست‌های آن دچار تغییرات شود. بنابراین هر استراتژی که برای سازمان یا کسب و کار خود تعیین می‌کنید نباید کاملا بر اساس سیاست‌های گوگل باشد تا در صورت نبود یا تغییر قوانین کسب و کار شما دچار شکست یا رکود نشود.

 

قانون چهارم: از روش‌های صحیح به دنبال افزایش رتبه‌ی خود باشید

 

هر چند مدل کسب و کاری که برای فعالیت‌های هر سازمان در نظر گرفته می‌شود بر اساس ابزارهای در دسترس فعلی است. اما هیچ یک از آن‌ها به معنای بهبود نتایج جستجو نیست.

اکنون مدت‌ها است که تنها راه بهبود سئوی سایت و نتایج جستجو تالیف محتوای مناسب است. هر کسب و کاری برای بهبود رتبه‌ی سایت خود نیاز به تولید محتوای تخصصی دارد. اکنون ابزارهای ساده‌ای برای بهینه‌سازی مطالب وجود دارد. از این رو بسیاری از کسب و کارها تیم قوی برای تولید محتوای خود در نظر می‌گیرند تا به کمک محتوای مناسب این تیم به ارتباط و تعامل با مخاطبان خود بپردازند.

 

قانون پنجم: خدمت به مخاطبان را در اولویت اهداف خود قرار دهید

 

این موضوع مهم‌ترین قانونی است که کسب و کارها باید برای موفقیت خود در نظر بگیرند. به جای تلاش برای ارائه‌ی خدمات به گوگل بر روی مخاطبان و مشتریان خود تمرکز کنید. شما باید نیارها و خواسته‌های آن‌ها را برطرف کنید نه خواسته‌های گوگل را.

مخاطبان بر اساس خدمات شما نسبت به شما وفادار خواهند بود. گوگل تنها یک راه برای ارتباط با مخاطبان‌تان است.