قسمت سوم 

در مقاله اول به معنای صحیح آگاهی از برند پرداختیم و توضیح دادیم که چرا رسیدن به آگاهی از برند مهم است. در مقاله دوم نیز 4 روش جهت رسیدن به آگاهی از برند را بررسی کردیم. اکنون زمان آن رسیده است تا کمی در این مبحث عمیق‌تر شویم و به این نکته بپردازیم که کدام استراتژی ما را به آگاهی از برند می‌رساند.

قطعا انتخاب استراتژی ساده اما قدرتمند امری بسیار مهم است. در این مقاله 6 استراتژی آورده شده است که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید در مسیر درست رسیدن به آگاهی از برند قدم بردارید.

وبلاگ نویسی در سایر سایت‌ها

وبلاگ نویسی مهمان یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی از برند با حداقل تلاش است. می‌توانید از ترافیکی که در حال حاضر به وب‌سایت دیگری وارد می‌شود، استفاده کنید تا در عین ارائه محتوای مفید و مرتبط، توجه بیشتری به برند خود جلب کنید.

به عبارت دیگر، شما نه تنها محصول خود را به افرادی که آماده خرید نیستند معرفی می‌کنید، بلکه با صدای برند خود می نویسید و خود را ابتدا به عنوان یک انسان و در مرحله بعد یک شرکت معرفی می کنید. یک جایگزین عالی دیگر برای وبلاگ نویسی مهمان، انتشار محتوای اطلاع رسانی غیر مستقیم در وب سایت های خاص است.

بازاریابی مشترک

بازاریابی مشترک راهی عالی برای ایجاد آگاهی از برند است، نه تنها به این دلیل که از مخاطبان برند دیگری بهره می برید، بلکه به این دلیل که می تواند شخصیت شما و آنچه را که در بازار ارائه می دهید برجسته کند.

به عنوان مثال، اگر شرکت شما قلاده سگ و اسباب‌بازی می‌فروشد، می‌توانید به طور بالقوه در یک برنامه پیاده‌روی سگ شرکت کنید. خود کمپین می‌تواند به روش‌های مختلف ظاهر شود: می‌توانید یک پیشنهاد مشترک ایجاد کنید (برنامه را دانلود کنید و یک بند رایگان دریافت کنید) یا میزبانی اینستاگرامی را به صورت زنده با هم داشته باشید. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، همکاری با یک برند دیگر می‌تواند به شما کمک کند دسترسی شما دو و حتی سه برابر شود.

تبلیغ در همه جا

قطعا همه این مورد را می‌دانند که تبلیغات خیلی‌ از کسب و کارها باعث ایجاد آگاهی از نام تجاری نمی‌شود؛ اما با این حال، این روش می‌تواند یکی از بهترین ابزارهایی باشد تا با استفاده از آن مردم را وادار کنید تا در مورد برند شما به روشی راحت و بدون مزاحم اطلاعات کسب کنند.

برای مثال نرم افزار Grammarly را در نظر بگیرید. به نظر می رسد همین چند سال پیش، هیچ کس از وجود آن خبر نداشت. اکنون این یکی از آن برند هایی است که وقتی یک نفر به نرم افزار تصحیح آنلاین فکر می کند، به طور خودکار به یاد   Grammarlyمی افتد. علت این امر آن است که آن‌ها کمپین‌های تبلیغاتی اجتماعی، ویدیویی و نمایشی قوی راه اندازی کرده اند که تقریباً در همه جا ظاهر می شوند.

ممکن است با تبلیغات آنلاین شروع کنید که شامل رسانه های اجتماعی پولی و PPC می شود. اگر می‌خواهید واقعاً در همه جا ظاهر شوید و کمپین‌های پیچیده‌تری را در مقیاس انبوه راه‌اندازی کنید، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی برنامه ریزی شده راه‌اندازی کنید.

از افراد مشهور استفاده کنید

این ممکن است برای شرکت‌های کوچک‌تر قابل انجام نباشد، اما اگر بودجه دارید، به استخدام یک بازیگر یا سخنگو برای نمایندگی شرکت فکر کنید. در سطح شهر می‌توانید بیلبوردهای زیادی را با تصویر اشخاص معروف ببینید که در حال تبلیغ برند خاصی هستند.

این مورد به شما امکان می‌دهد که نه تنها برند خود را، (همان طور که در بخش قبل ذکر شد)، انسانی کنید، بلکه احساسی از خدمات دوستانه و آگاهانه‌ای که مشتریان انتظار دریافت دارند را نیز به شما می‌دهند.

تصویر یا نمادی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشد

نایک دیگر حتی نایک نیست. این برند با علامت «تیک» شناخته می‌شود. لحظه ای که آن علامت چک یا تیک را می بینید، می دانید که نایک است. این مورد درباره M  زرد رنگ  McDonalds و سیب گاز گرفته اپل هم صدق می‌کند.

البته این مورد فقط به شکل لوگوی برند شما ختم نمی‌شود، اگرچه مطمئنا بخش زیادی از آن مرتبط با لوگو است.

برای قوی‌تر کار کردن در این زمینه با تیم برندینگ خود یا یک طراح گرافیک آزاد کار کنید تا نمادی را ایجاد کنید که در همه جا در بازاریابی، تبلیغات و کمپین های ارگانیک خود از آن استفاده می کنید. همچنین می توانید از برندهای معتبر مانند اپل، مک دونالد و نایک الهام بگیرید و آن را در بسته بندی و طراحی محصول خود بگنجانید.

یک شعار کوتاه و جذاب داشته باشید

وقتی که شعار مخصوص برند نایک در همه جا فراگیر شد، حالا دیگر هر شخصی با شنیدن این جمله که «فقط انجامش بده»، بلافاصله به این نام تجاری فکر می‌کنید. ایجاد یک شعار یا شعار کوتاه، سنگ بنای یک استراتژی قوی آگاهی از برند است و راهی آسان و ساده برای افزایش آگاهی از برند است.

قطعاً سخت است، همه چیز را در یک جمله کوتاه خلاصه کنید. احتمالا نیاز خواهید داشت که توضیح دهید که چگونه متفاوت هستید، چه چیزی ارائه می دهید و چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند.  اما از انجام دادن این کار غافل نشوید، چرا که تاثیر بسزایی در ایجاد آگاهی از برند برای شما خواهد داشت.

قسمت های دیگر این مقاله

https://b2n.ir/p15653

https://b2n.ir/q51603