استارتاپ استانبول  با حضور بیش از 2 هزار شرکت کننده از 40 کشور آسیا و اروپا در ترکیه در حال برگزاری است که اخبار رسمی به همراه دو استارتاپ دیگر ایرانی توانست امروز به میان 50 تیم برتر راه یابد.

رویداد استارتاپ استانبول  با حضور بیش از دو هزار شرکت کننده شامل استارتاپ ها، سرمایه گذاران و شرکت های تکنولوژی از 40 کشور آسیا و اروپا در ترکیه از طرف شتابدهنده  Etohum در حال برگزاری است.

در این رویداد ابتدا از میان 100 تیم در یک بازه زمانی مشخص 50 تیم برگزیده می شوند  و در نهایت در روز فینال 15 استارتاپ نهایی ، به ارائه محصول خود در مقابل داوران، سرمایه‌گذاران و شرکت کنندگان می‌پردازند تا از بین آن‌ها داوران بین‌المللی  سه تیم برگزیده را انتخاب کنند.

 همچنین در این رویداد شرکت کننده ها در مدت 90 ثانیه خود را به شرکت کننده دیگر معرفی میکنند؛ و در عین حال که به یادگیری و انتقال تجربه می انجامد، یک شبکه سازی برای شرکتهای نوپا و شتاب گرفته ایجاد می شود. در این رویداد هر شرکت کننده میتواند در عرض یک ساعت و نیم تعداد زیادی از استارت اپ ها را ملاقات کند.

از نکات قابل توجه این دوره راه یافتن استارتاپ های ایرانی اخبار رسمی، تسکولو، پونیشا به میان 50 تیم برتر می باشد که فرصت خواهند داشت  به میان 15 تیم برتر راه یابند.

همچنین یاد آور میشوم سال گذشته تیم زرین پال از ایران به عنوان برنده افتخاری این رقابت انتخاب شد.

استیو بلنک(استاد دانشگاه هاروارد وکارآفرین سریالی در سیلیکون ولی)، دیو مک کلر(سرمایه‌گذار سیلیکون‌ ولی و موسس 500 استارتاپ و مدیر سابق سرمایه‌گذاری فیسبوک)ومحسن ملایری از فعالان حوزه کارآفرینی و مدیر عامل شتابدهنده اواتک نیز از سخنرانان این رویداد بین المللی است.