به لطف دنیای دیجیتال، روزانه در معرض اطلاعات فراوانی هستیم، روزانه ۲۹۴ میلیارد ایمیل در دنیا رد و بدل می‌شود و ۶۸ میلیون توییت در توییتر منتشر می‌شود. وقتی در دنیایی از واژه‌ها زندگی می‌کنید، تمایل دارید که دنیای تصاویر نسبت به دنیای واژه‌ها در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دهید. با این حال طبیعت تصویری است، نه کلامی.

در پارک قدم بزنید، در اقیانوس غواصی کنید یا از کوهی بالا بروید. واقعیت همین است و هیچ واژه‌ای در طبیعت وجود ندارد. واژه‌ها ابزارهایی کاربردی هستند تا به ما کمک کنند که درباره‌ی حقیقت طبیعت با یکدیگر گفتگو کنیم. تصاویر و نقاشی‌ها هم مصنوعی هستند، اما نسبت به کلمه‌ها بیان مستقیم‌تری از طبیعت هستند. تاثیری را که تصاویر به صورت غیرارادی بر مخاطب می‌گذارند، واژه‌ها ندارند.

حتما بخوانید:   رپورتاژ آگهی و برندینگ

محتوای بصری مقدار زیادی از تعاملات در رسانه‌های اجتماعی را شامل می‌شود. آمارها حاکی از آن است که حدود ۷۱ درصد از بازاریابان آنلاین از دارایی‌های بصری در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنند و مردم نیز به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند.

اشتراک‌گذاری این محتواها در بسترهای اجتماعی مختلف نیز از ارزش بسیار برخوردار است. شما اغلب تصاویر را در اکانت اینستاگرام خود منتشر می‌کنید، برای این‌که بتوانید از مزیت تصاویر در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز بهره ببرید یکی از بهترین راه‌ها اتصال این شبکه‌ها به همدیگر است.

 

۱) با پروفایل اینستاگرام خود شروع کنید

در اولین گام باید به قسمت پروفایل اکانت خود مراجعه کنید، برای این‌کار روی آیکون چرخ دنده در قسمت بالای صفحه در سمت راست . پس از ورود به پروفایل خود روی آیکن چرخ دنده بزنید، اگر از گوشی‌های اندرویدی استفاده کنید به جای آیکن چرخ‌دنده با آیکن سه نقطه مواجه خواهید شد.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

پس از انتخاب این آیکن با گزینه‌های تنظیمات مختلفی مواجه خواهید شد.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

حتما بخوانید:   ۱۱ نمونه رپورتاژ آگهی موفق در ایران

۲) حساب‌های مرتبط را تنظیم و بروز رسانی کنید

اگر گزینه‌ها را مشاهده کردید، حال به سمت پایین حرکت کنید و در قسمت پایین تنظیمات روی گزینه‌ی Linked Accounts کلیک کنید.

تنظیمات اینستاگرام- وبلاگ اخباررسمی

پس از وارد شدن به بخش Linked Accounts نام کلیه‌ی شبکه‌های اجتماعی که می‌توانید به اکانت اینستاگرام‌تان متصل کنید، نشان داده می‌شود.

تنظیمات اینستاگرام- وبلاگ اخباررسمی

 

۳) به فیسبوک متصل شوید

همان‌‎طور که در مرحله‌ی قبل مشاهده کردید، می‌خواهیم صفحه‌ی اینستاگرام برند مورد نظر را به صفحه‌ی فیسبوک آن متصل کنیم. برای این‌کار باید وارد اکانت فیسبوک برند موردنظر شویم. 

در این مرحله از شما خواسته می‌شوید برای ادامه روی گزینه‌ی continue کلیک کنید تا اتصال ادامه پیدا کند.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

پس از آن، از شما خواسته می‌شود تا تنظیمات حریم خصوصی خود را انجام دهید. اگر اکانت شما شخصی باشد، احتمالا دوست دارید روی گزینه‌ی Friends کلیک کنید تا فقط دوستان‌تان پست‌های شما را ببینند. اما در حال حاضر ما در مورد برندها صحبت می‌کنیم که طبیعتا تنظیمات public و یا عمومی نسبت به سایر گزینه‌ها ترجیح داده می‌شود.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

اگر روی اکی که در تصویر بالا هم نشان داده شده کلیک کنید، شما را به صفحه‌ی Share Settings انتقال خواهد داد.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

۴) جایی که می‌خواهید تصاویر یا ویدیوهای‌تان به اشتراک گذاشته شوند را انتخاب کنید

در صفحه‌ی تنظیمات که اگر تاکنون به درستی مسیر را طی کرده باشید اکنون در آن هستید، باید اکانتی را که می‌خواهید تصاویر شما در آن منتشر شوند را انتخاب کنید. اگر این مرحله را پیش نبرید تصاویر شما به صورت پیش فرض در اکانت شخصی‌تان منتشر خواهند شد.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی

به قسمت Share to مراجعه کنید، در این قسمت‌ تمام اکانت‌هایی که شما مدیرشان هستید نشان داده می‌شوند.

حتما بخوانید:   رپورتاژ آگهی چیست ؟

 

۵) اشتراک‌گذاری را شروع کنید

حال اکانت اینستاگرام شما به اکانت فیسبوک‌تان متصل است و فقط کافیست هر عکسی را که دوست دارید شیر کنید. هر موقع که عکس جدیدی به اینستاگرام خود ارسال می‌کنید کافیست تیک گزینه‌ی مطمئنم که می‌خواهم روی فیسبوک به اشتراک بگذارم را فعال کنید.

اینستاگرام به فیسبوک- وبلاگ اخباررسمی