برند اورنس چیست

آیا تا حالا دیده‌اید کسی نسبت به برند خاصی علاقه خاصی داشته باشد و استفاده از آن برند را به هر برند معروف دیگری ترجیح دهد؟ برای مثال خیلی از افرادی که از گوشی‌های اپل استفاده می‌کنند به دیگر برندهای تلفن همراه توجه آنچنانی نمی‌کنند. این همان کاری‌ست که آگاهی از برند می تواند برای یک برند انجام دهد!

آگاهی از برند کاری می‌کند تا اسم برند در سبک زندگی مصرف کننده و عادات وی نقش زیادی را ایفا کند و به جایی می‌رسد که دیگر مصرف کنندگان برای استفاده از برندی حتی فکر هم نکنند و فقط آن را بخرند.

این مقاله که توسط تیم تحریریه اخبار رسمی ترجمه و تدوین شده است، به شما کمک می‌کند تا معنی آگاهی از برند را بهتر درک کنید.

آگاهی از برند چیست؟

اول از همه لازم است تا معنی این عبارت را به خوبی درک کنیم.

آگاهی از برند نشان می دهد که مخاطبان هدف شما چقدر با برند شما آشنا هستند و چقدر آن را تشخیص می‌دهند. ایجاد آگاهی از برند هنگام بازاریابی و تبلیغ شرکت و محصولات شما، به ویژه در مراحل اولیه یک تجارت، ارزشمند است.

آگاهی از برند ممکن است مفهومی مبهم به نظر برسد و در حقیقت هم همین طور است. برای آن دسته از بازاریابان و صاحبان مشاغلی که دوست دارند موفقیت را با اعداد مرتب و مرتب ارزیابی کنند، آگاهی از برند احتمالاً فاکتور سختی برای محاسبه خواهد بود.

اما این که معیاری نیست که بتوان آن را کاملاً اندازه گیری کرد، به این معنی نیست که ارزش ندارد. آگاهی از برند برای موفقیت کسب و کار و اهداف کلی بازاریابی بسیار مهم است.

چرا آگاهی از برند مهم است؟

  • آگاهی از برند باعث تقویت اعتماد می‌شود

در دنیایی که مصرف کنندگان قبل از خرید به تحقیقات گسترده می‌پردازند و به نظرات دیگران اعتماد می‌کنند، اعتماد به برند همه چیز است.

هنگامی که یک مصرف کننده با نام تجاری شما پیوند برقرار می کند، به احتمال زیاد خریدهای تکراری را بدون فکر انجام می‌دهد.

زمانی که این اتفاق چندین بار پشت هم تکرار شود، اعتماد به وفاداری مشتری تبدیل می‌شود.

  • آگاهی از برند تداعی ایجاد می‌کند

شاید در میان مکالمات روزمره خود از کلماتی مانند ریکا، کلینکس و از این قبیل کلمات استفاده کرده باشید،

توجه کنید که چگونه برخی از این کلمات جای خود را در میان ما باز کرده‌اند، چرا که این کلمات تنها نام برند هستند، نه چیزی بیشتر!

این کاری است که آگاهی از برند انجام می دهد، به این شکل که روزمرگی‌ها و محصولات را با مارک های خاص طوری مرتبط می‌کند که ما ناخودآگاه تشویق می‌شویم تا کلمات رایج را با اصطلاحات مارک‌‌ها جایگزین کنیم.

  • آگاهی از برند ارزش ویژه برند را ایجاد می‌کند

ارزش ویژه برند، از طریق تجارب مصرف‌کنندگان از خدمات و یا محصولات شما قابل تشخیص است.

در اینجا چند مورد ارزشمند که از ارزش ویژه برند ناشی می‌شوند را با هم مرور می‌کنیم:

  • قیمت های بالاتر به دلیل ارزش درک شده بالاتر
  • قیمت سهام بالاتر
  • توانایی گسترش تجارت از طریق توسعه خط محصول یا خدمات
  • تأثیر اجتماعی بیشتر به دلیل ارزش نام تجاری

همه این موارد با ایجاد آگاهی از برند امکان‌پذیر است.

هنگامی که یک مصرف کننده از یک برند آگاه است، بدون کمک آن را تشخیص می دهد، آن را برای خرید جستجو می کند، شروع به ترجیح آن بر سایر مارک های مشابه می کند طوری به برند وفادار می‌شود که حتما خریدهای بعدی خود را نیز از همان برند انجام می‌دهد و حتما دوستان و آشنایان خود را نیز به استفاده از برند شما تشویق می‌کند.

به طور کلی برای داشتن کسب و کاری موفق، لازم است تا استراتژی‌هایی جهت ایجاد آگاهی از برندتان داشته باشید.

در مقاله‌های آینده بیشتر به این مبحث خواهیم پرداخت.

برند اورنس چیست