به گزارش اخبار رسمی، یکی از مهمترین نکات برای موفقیت خبر، کوتاه بودن آن خواهد بود چرا که این عامل، عامل اصلی است.

اگر قصد تهیه یک خبر مناسب دارید، اخباری که برای انتشار در رسانه ها تهیه می کنید باید حداکثر در یک صفحه خلاصه شود  و جزییات زیادی را در یک محتوای خبری نداشته باشید ؛ در این صورت است که خبرنگاران و اصحاب رسانه انگیزه لازم برای مصاحبه با شما را پیدا می کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد جزییات کار به دست آورند.

محدودیت حجم مطلب،مزایای دیگری هم دارد.  این محدودیت درعمل یک فرصت است و باعث می شود که سعی کنید اطلاعات مهم و قابل استناد را در ابتدای خبر قرار دهید و از ارایه اطلاعات غیر ضروری و غیر مهم اجتناب کنید.

 کوتاه بودن خبر تنها یک محدودیت نیست و می تواند یک فرصت هم تلقی شود.شما می توانید برای ارایه اطلاعات تکمیلی از لینک‌های مختلف در انتهای خبر بهره ببرید و  علاقمندلن به  خبر و گزارشگران را به سمت دلخواهتان هدایت کنید.

در همین خصوص، بهتر است لینک های مربوط به سایت رسمی شرکت شما باشد و داده‌های کاملی را در مورد کار شما در ختیار علاقمندان قرار دهد  زیرا این لینک ها، تایید کننده حرفه ای بودن شماست .

همچنین باید توجه داشته باشید که این لینک، به نویسندگان و گزارشگران  کمک می کند تا ابعاد کار شما را درک کنند و اطلاعات تکمیلی را به دست آورند. 

 

اطلاعات تماس فراموش نشود

یکی از نقص‌های مهم در خبرهایی که بازخورد لازم را ندارد، این است که در آنها اطلاعات تماس وجود ندارد.

نبودن اطلاعات تماس در خبر باعث می شود تا گزارشگران و خبرنگاران در پیگیری خبر دچار مشکل شوند، بنابراین اطلاعات تماس و نام فردی که پاسخگوی رسانه هاست  را در خبر قرار دهید .

این اطلاعات تماس شامل شماره تلفن  و آدرس ایمیل آن فرد پاسخگو است. بهتر است اطلاعات تماس در انتهای خبر قرار داده شود تا هر فردی که این خبر را مشاهده کرد به سادگی بتواند  اطلاعات تماس را ببیند و از آن استفاده کند. 

این همان امکانی است که در اخبار رسمی به صورت یک بخش در انتهای خبرها دیده شده و می توانید علاوه بر خبر رسانی رایگان، اطلاعات خودتان را هم همراه خبر به مخاطبان خود منتقل کنید.

 

منبع: بخش خبری اخبار رسمی