داستان موفقیت یک خبر؛ بررسی موردی خبر توزیعی سفر ۷۲۴ در پایگاه خبری اخبار رسمی

نخستین نیوز وایر بین المللی در ایران

داستان موفقیت یک خبر؛ بررسی موردی خبر توزیعی سفر ۷۲۴ در پایگاه خبری اخبار رسمی

داستان موفقیت یک خبر؛ بررسی موردی خبر توزیعی سفر ۷۲۴ در پایگاه خبری اخبار رسمی

در پایگاه خبری اخبار رسمی روزانه تعداد زیادی خبر منتشر شده و در معرض دید عموم قرار می‌گیرند که هر کدام از آنها با توجه به هدف مورد نظر کسب و کار نگارش شده و منتشر می‌شوند. البته به فراخور نیاز هر مجموعه، اخبار منتشر شده در پایگاه خبری اخبار رسمی برای خبرنگاران حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، فرهنگی و … توزیع می‌شوند تا این اخبار با توجه به ماهیت و ارزش خبری در رسانه‌های دیگر نیز منتشر شوند. در این نوشته قصد داریم یکی از این خبرهای توزیعی را مورد بررسی قرار داده و بازخورد انتشار اخبار آن در رسانه‌های دیگر را ببینیم. با ما همراه باشید.

 

سفر ۷۲۴ چیست و چه می‌کند؟

سامانه اینترنتی سفر ۷۲۴ پایگاه خرید بلیت اینترنتی اتوبوس است که با پشتوانه‌ای ۱۵ ساله در امر خدمت رسانی و فروش بلیت‌های اتوبوس فعالیت می‌کند. این سامانه در جهت سهولت در خرید بلیت اتوبوس و رفاه حال مشتریان در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته در حال خدمت رسانی است.

 

دلیل نیاز به اطلاع‌رسانی رسانه‌ای سفر 724 چه بود؟

سفر ۷۲۴ برای ایجاد شناخت بهتر و اطلاع رسانی نسبت به طرح ۷ روزه فروش فوق العاده خود در بازه زمانی ۶ تا ۱۲ آذر سال ۹۵، نیاز به اطلاع رسانی گسترده در فضای رسانه‌ای معتبر خبری داشت. البته پیش‌تر این سامانه برای تبلیغات و ایجاد شناخت نسبت به برند خود اقدام به سفارش آگهی خبری در چندین رسانه کرده بود، اما بدلیل عدم اطمینان مخاطب نسبت به تبلیغات و داشتن دید مشکوکانه به آن بازخورد مناسب را دریافت نکرد.

 

اخبار رسمی چه کمکی کرد؟

در همین راستا و برای حضور رسانه‌ای قوی و پر رنگ، سفر ۷۲۴ برای طرح فروش ۷ روزه خود از خدمات اخبار رسمی استفاده کرد. اخبار رسمی به عنوان اولین نیوزوایر ایرانی، با استفاده از ابزار روابط عمومی و ماهیت اصلی خبر، اقدام به تهیه و نگارش خبر با دید کاربر محور کرد تا بتواند در جهت آگاهی و اطلاع رسانی به جامعه قدم بردارد. پس از نگارش خبر توسط تیم تحریریه، خبر استانداردسازی شده به بیش از ۲۰۰۰ رسانه و خبرنگار ارسال شد تا باتوجه به ماهیت خبری در بخش اقتصادی سایت‌ها و نه در قسمت تبلیغات و رپورتاژ آگهی منتشر شوند.

 

سفر ۷۲۴ چه بازخوردی دریافت کرد؟

خبرِ سفر ۷۲۴ که توسط تحریریه اخبار رسمی نگارش شد به‌دلیل ماهیت با ارزش خبری و رسانه‌ای، در بسیاری از منابع معتبر خبری منتشر شد و بازخورد بسیار خوبی دریافت کرد. در ادامه برخی از رسانه‌های معتبر که خبر سفر ۷۲۴ در آنها منتشر شد، آورده شده است:

 

اخبار رسمی: طرح ۷ روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، درپایان ماه صفر

ایرنا: طرح ویژه فروش برخط بلیت اتوبوس برون شهری به مشهد از ۶ تا ۱۲ آذر ۱۳۹۵

تسنیم: آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان صفر

فارس: پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان ‌ماه صفر

ایلنا: طرح ۷  روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد در پایان ماه صفر

دنیای اقتصاد: پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان ‌ماه صفر

اقتصادآنلاین: طرح ۷ روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، درپایان ماه صفر

خبرگزاری آنا: طرح ۷  روزه فروش بلیت اتوبوس مشهد، در پایان ماه صفر

الف: آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس‌ مشهد‌ برای پایان صفر

عضویـــــت در مجلـــه
روابط عمومی و برند
ثبت نــام در
اخبار رسمی

لینک کوتاه شده مطلب

نظر خود را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

BackToTop